11. PZU Półmaraton Warszawski. Biegacze w Łazienkach

Półmaratończycy w Łazienkach Królewskich, Fot. Paweł Czarnecki

Blisko 13 tysięcy osób wzięło udział w 11. PZU Półmaratonie Warszawskim, który odbył się 3 kwietnia 2016 r. w stolicy. Zwyciężył w nim Kenijczyk Daniel Muimbi Muteti. Część trasy prowadziła przez Łazienki Królewskie.

Biegacze mieli do pokonania dystans 21 km 97,5 m. Na trasę, której start i meta zlokalizowane były na pl. Trzech Krzyży, wyruszyło 12 794 osób.

Uczestnicy półmaratonu biegli przez charakterystyczne dla Warszawy miejsca, w tym Aleję Chińską w Łazienkach Królewskich. Na trasie nie zabrakło punktów kibicowania, przy których licznie zgromadziła się publiczność.

Zwycięzcą 11. PZU Półmaratonu Warszawskiego został Kenijczyk Daniel Muimbi Muteti z czasem 1:02.14. Wśród kobiet wygrała jego rodaczka Perendis Lekapana - 1:10.41.

Drugie miejsce zajął Justyn Kiptoo Kanda z Kenii - 1:02.21, który o sekundę wyprzedził Etiopczyka Abrarawa Misganawę. Wśród kobiet srebro zdobyła Kenijka Alice Mogire, osiągając czas 1:13.15, a brąz - Rasa Drazdauskaite z Litwy - 1:13.22.

Najlepszy wśród Polaków okazał się Szymon Kulka. Z czasem 1:04.18 uplasował się na ósmej pozycji. Wśród Polek pierwsza na mecie pojawiła się brązowa medalistka MP w biegu na 10 000 m Angelika Mach. Z wynikiem 1:16.22 zajęła dziewiąte miejsce.