Jeśli chcesz poznać łazienkowską faunę i florę oraz spędzić czas na świeżym powietrzu, weź udział w naszych letnich spotkaniach. Doświadczeni przyrodnicy oprowadzać będą po najpiękniejszych zakątkach łazienkowskich ogrodów i opowiadać ciekawostki z życia ich mieszkańców.
Ogrody Łazienek Królewskich to 76 hektarów terenów zielonych w samym sercu miasta. Można tu obcować z przyrodą wśród niemal dziesięciu tysięcy drzew, z których najstarsze mają nawet 200 lat, a także wśród setek innych gatunków roślin i zwierząt. Tajemnice skomplikowanego ekosystemu odsłonią przed uczestnikami spotkań doświadczeni przyrodnicy, którzy pomogą zgłębić świat łazienkowskiej fauny i flory.
Zapraszamy dzieci i dorosłych. Każde ze spotkań potrwa 1,5 godziny. Obowiązują zapisy: edukacja@lazienki-krolewskie.pl, tel. 504 243 783. Opłata wynosi: 1 zł / osoba, bilety są do nabycia w kasie w Podchorążówce. Należy przybyć 10 minut przed wydarzeniem w celu zakupu biletu. Miejsce zbiórki: przed kasą w Podchorążówce. Warto zabrać ze sobą lornetki.
Prosimy o zapoznanie się z załączonymi powyżej wytycznymi sanitarnymi i obowiązkiem złożenia oświadczenia o stanie zdrowia.
Owadzi zawrót głowy
16 lipca 2020 r., godz. 18.00
18 lipca 2020 r., godz. 11.00
Kim są zapylacze i dlaczego są ważni w ekosystemie łazienkowskich ogrodów. Czym jest zapylanie i co wspólnego ma z kwiatami i owocami? Na te i inne pytania poznamy odpowiedzi, spacerując wśród rabat pełnych kwiatów i słuchając opowieści o biologii i ekologii pszczół, trzmieli oraz motyli.
Kacze metamorfozy
27 sierpnia 2020 r., godz. 18.00
29 sierpnia 2020 r., godz. 11.00
Ze względu na dziuplaste drzewa oraz dużą liczbę zbiorników wodnych, Łazienki Królewskie to miejsce przyjazne kaczkom. Podczas spaceru bliżej poznamy tę grupę zwierząt. Dowiemy się, czym wyróżniają się spośród innych ptaków, co się z nimi dzieje podczas pierzenia i dlaczego nie toną. Nauczymy się również, jak odróżniać od siebie poszczególne gatunki kaczek, występujące w Łazienkach Królewskich.
Jadalne czy trujące?
24 września 2020 r., godz. 17.00
26 września 2020 r., godz. 11.00
Podczas spaceru udamy się na poszukiwanie dzikich roślin jadalnych z łazienkowskich ogrodów. Odkryjemy, które z nich mogą stanowić przysmak zwierząt i ludzi. Wrzesień to czas, gdy owocują drzewa, dzięki czemu dowiemy się, jak wyglądają owoce dębów, oraz kto lubi jarzębinę. Poznamy również tajniki dostojnych cisów, które - choć niemal w całości są trujące - posiadają niezwykle smaczne struktury, będące przekąską dla wielu gatunków.
Grudniowe spotkania z edukatorami
Dla rodzin z dziećmi od 7 lat
Nowa Palmiarnia Przeczytaj cały wpisTeatralna strefa malucha
Cykl animacji dla dzieci w wieku 1-3 lat i opiekunów
Stara Kordegarda Przeczytaj cały wpisŚladami "Nocy listopadowej"
Spacer instruktorski dla nauczycieli
Ogrody Przeczytaj cały wpis