"Między obiektami. Sztuka komunikacji". Warsztaty dla dorosłych
Zapraszamy do udziału w warsztatach z zakresu komunikacji, połączonych z alternatywnym zwiedzaniem Łazienek Królewskich. Uczestnicy zajęć rozwiną swoje umiejętności interpersonalne, poznając architekturę Pałacu na Wyspie i zgromadzone tam dzieła sztuki.
WięcejTargi Książki Historycznej. Stoisko Łazienek z atrakcjami
Wszystkich, którzy lubią książki, zachęcamy do odwiedzenia stoiska Łazienek Królewskich na XXVI Targach Książki Historycznej w Arkadach Kubickiego w Warszawie. Na naszych czytelników czekają ciekawe publikacje w promocyjnych cenach oraz upominki.
WięcejFinisaż wystawy jednego obrazu
Uroczysty finisaż w Pałacu na Wyspie, który odbył 25 listopada 2017 r., wieńczy prezentację znakomitych dzieł z Państwowych Zbiorów Sztuki w Dreźnie oraz centrum sztuki Hamburger Kunsthalle w Muzeum Łazienki Królewskie.
Więcej"Świadek historii" 2017. Nagroda IPN przyznana w Pałacu na Wyspie
Przedstawiciele środowisk polskich i polonijnych z Niemiec, Brazylii, Rosji i Wielkiej Brytanii oraz instytucja naukowa ze Stanów Zjednoczonych to laureaci tegorocznej nagrody "Świadek historii", przyznawanej przez Instytut Pamięci Narodowej. Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się 14 listopada 2017 r. w Pałacu na Wyspie.
WięcejKrólewski design. Sztuka meblarska w czasach Stanisława Augusta (wideo)
XVIII-wieczna komoda króla Stanisława Augusta, zrabowana w czasie II wojny światowej, została odtworzona. Mebel po raz pierwszy zaprezentowany został 9 listopada 2017 r. w Łazienkach Królewskich.
WięcejJan Bogumił Plersch. Wystawa prac nadwornego malarza Stanisława Augusta
Dekoracje malarskie Jana Bogumiła Plerscha zdobią najważniejsze obiekty Łazienek Królewskich. Są pełne finezji, wdzięku oraz fantazji. Na pytanie, jaką kryją w sobie historię, odpowiada wystawa organizowana od 4 lipca do 3 grudnia 2017 r. z okazji 200. rocznicy śmierci artysty.
Więcej"Darmowy listopad" 2017. Tu dzieje się historia...
Zapraszamy do udziału w akcji "Darmowy listopad", podczas której bezpłatnie zwiedzać można Łazienki Królewskie. Na naszych gości czeka też wiele atrakcji pod hasłem "Tu dzieje się historia" - wśród nich rodzinne warsztaty, zajęcia w formierni, pokazy strojów z epoki, wspólne śpiewanie oraz lekcje muzealne.
Więcej"Darmowy listopad" 2017 w Rezydencjach Królewskich
W 2017 r. już po raz szósty Rezydencje Królewskie: Zamek Królewski na Wawelu, Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i Muzeum Łazienki Królewskie zapraszają na "Darmowy listopad". Sprawdź, co będzie się działo.
WięcejWystawa jednego obrazu. "Portret holenderskiego patrycjusza i jego rodziny"
Od 4 sierpnia do 3 grudnia 2017 r. na wystawie jednego obrazu w Pałacu na Wyspie oglądać można arcydzieło "Portret holenderskiego patrycjusza i jego rodziny" Abrahama van den Tempela. Płótno pochodzi z kolekcji Hamburger Kunsthalle, jednego z największych publicznych muzeów sztuki w Niemczech.
Więcej"Darmowy listopad" 2017. Bezpłatne lekcje muzealne
Dzieci i młodzież zapraszamy na bezpłatne lekcje muzealne pod hasłem "Tu dzieje się historia…Polski". Na zajęciach mowa będzie m.in. o powstaniu listopadowym, Oświeceniu oraz obiadach czwartkowych.
WięcejRusza pierwszy sezon artystyczny Polskiej Opery Królewskiej
Requiem d-moll W. A. Mozarta w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie zainauguruje 2 listopada 2017 r. sezon artystyczny Polskiej Opery Królewskiej. Dzień później w Teatrze Królewskim w Łazienkach Królewskich odbędzie się pierwsza premiera sceniczna "Dziady - Widma".
WięcejWernisaż malarstwa z Fundacji Kościuszkowskiej
Z udziałem wicepremiera, ministra kultury prof. Piotra Glińskiego w Pałacu na Wyspie odbył się 19 października 2017 r. wernisaż wystawy jednego obrazu, przedstawiającej malarstwo z Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku.
WięcejWystawa "Portretu Margherity Gonzagi". Zobacz słynne dzieło przypisywane Rubensowi
Pochodzący z początku XVII wieku i tylko raz pokazywany publicznie "Portret Margherity Gonzagi" oglądać można w Łazienkach Królewskich. Dzieło przypisywane jest Peterowi Paulowi Rubensowi, jednemu z najwybitniejszych artystów barokowych. Z płótnem związana jest też legenda, przekazywana ustnie kolejnym jego właścicielom.
WięcejGenerał Mannerheim i relacje polsko-fińskie. Konferencja naukowa
Polska i fińska droga do wolności, zagrożenia ze strony bolszewickiej Rosji i hitlerowskich Niemiec oraz losy marszałka Gustafa Mannerheima były głównymi zagadnieniami konferencji naukowej z udziałem wybitnych historyków i międzynarodowych ekspertów, która odbyła się 16 października 2017 r. w Pałacu na Wyspie.
WięcejPięć atrakcji turystycznych stolicy. Wśród nich Łazienki Królewskie
Muzeum Łazienki Królewskie jest jedną z największych atrakcji turystycznych w Warszawie - wynika z raportu Stołecznego Biura Turystyki. Letnia rezydencja Stanisława Augusta cieszy się popularnością zarówno wśród turystów krajowych, jak i zagranicznych.
WięcejKultura Dostępna. Bezpłatne zajęcia edukacyjne w Muzeum
Od lipca do grudnia 2017 r. zapraszamy do udziału w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych w Muzeum Łazienki Królewskie. Ich uczestnicy odkryją magię zabytkowych ogrodów, poznają też Pałac na Wyspie z Galerią Obrazów oraz Teatr Królewski i Galerię Rzeźby w Starej Oranżerii.
WięcejŁazienki Królewskie nagrodzone w konkursie "Wierzba"
Za najciekawszy muzealny projekt edukacyjny w konkursie "Wierzba" uznano inicjatywę "Muzeum spotyka…" z Łazienek Królewskich. To program wolontariacki, w którym wspólnie pracowały osoby w wieku 18-26 lat oraz 60+, tworząc międzypokoleniowy zespół.
WięcejZjazd ARRE w Łazienkach Królewskich
Kilkudziesięciu ekspertów z Austrii, Danii, Holandii, Francji, Niemiec, Szwecji, Rosji, Węgier, Włoch, Chin i Polski wzięło udział w zjeździe Stowarzyszenia Europejskich Rezydencji Królewskich ARRE, który od 21 do 22 września 2017 r. odbywał się w Muzeum Łazienki Królewskie.
WięcejSpotkania wokół dzieł Rubensa
Jeśli chcesz poznać dzieła Petera Paula Rubensa, jednego z najwybitniejszych artystów barokowych, i poczuć klimat epoki, w której powstawały, weź udział w spotkaniach nawiązujących do twórczości flamandzkiego malarza.
Więcej