Święto Niepodległości. Parada kawalerzystów
Z udziałem szwoleżerów i ułanów odbył się 10 listopada 2018 r. wernisaż wystawy poświęconej historii 1. Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego. Parada kawalerzystów uświetniła też w Łazienkach Królewskich obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Więcej"Świadek historii" 2018. Wręczenie nagród IPN w Pałacu na Wyspie
Być Polakiem poza granicami to w obecnych czasach duże wyzwanie - powiedział Jakub Vaugon, licealista z Francji, najmłodszy laureat tegorocznej nagrody "Świadek historii", przyznawanej przez Instytut Pamięci Narodowej. Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się 24 października 2018 r. w Pałacu na Wyspie.
WięcejIntegracyjny plac zabaw w Łazienkach Królewskich
W Łazienkach Królewskich działa integracyjny plac zabaw. Czas wspólnie mogą tam spędzać dzieci z niepełnosprawnościami i w pełni sprawne. Fundatorem jest Fundacja Spartanie Dzieciom.
Więcej"Między obiektami". Warsztaty rozwoju osobistego dla dorosłych
Wszystkich, którzy chcą zdobyć wiedzę z zakresu komunikacji, asertywności i twórczego myślenia, zachęcamy do udziały w warsztatach rozwoju osobistego z cyklu "Między obiektami". Ćwiczenia i miniwykłady połączone będą z niestandardowym zwiedzaniem Łazienek Królewskich.
WięcejGala Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego
22 października 2018 r. w Teatrze Królewskim odbyła się Gala Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. Podczas uroczystości 15 zjawisk niematerialnego dziedzictwa kulturowego wpisanych zostało na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Decyzje wręczyła Magdalena Gawin, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
WięcejNowa Rada Muzeum Łazienki Królewskie powołana. Kadencja 2018-2022
18 października 2018 r. w Pałacu na Wyspie odbyło się inauguracyjne posiedzenie nowej Rady Muzeum Łazienki Królewskie. Jej członkowie otrzymali nominacje od wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego Jarosława Sellina. Przewodniczącym Rady został prof. Andrzej Rottermund, a wiceprzewodniczącą - dr hab. Jolanta Małgorzata Talbierska.
WięcejKonferencja "Językowi wodze puść" w Teatrze Królewskim
Znawcy języka i miłośnicy koni dyskutowali w Teatrze Królewskim na temat tego, co językowi polskiemu, tradycji i kulturze dały konie. Konferencja "Językowi wodze puść" odbyła się 11 października 2018 r. w cyklu "O koniu w Polsce".
Więcej"Wawa Bohaterom". Laureaci nagrodzeni w Teatrze Królewskim
Jednostka Wojskowa Komandosów z Lublińca, fundacje Sensoria i Rossa oraz Szkoła Podstawowa nr 26 im. Mirosława Biernackiego w Warszawie to laureaci tegorocznej nagrody "Wawa Bohaterom", przyznawanej za działania na rzecz kombatantów, a szczególnie powstańców warszawskich. Zwycięzcy odebrali statuetki 1 października 2018 r. podczas uroczystej gali w Teatrze Królewskim.
WięcejKomunikat ws. lisów w łazienkowskich ogrodach
Z uwagi na możliwość wystąpienia zachorowań na świerzb wśród łazienkowskiej populacji lisów, prosimy naszych gości o unikanie bezpośredniego kontaktu z tymi zwierzętami.
WięcejPublikacja Łazienek Królewskich nagrodzona w konkursie "Wierzba"
Książka "Gdy Europa mówiła po francusku" Marca Fumarolego nagrodzona została w konkursie "Wierzba". Publikacja Muzeum Łazienki Królewskie to jedno z najważniejszych opracowań na temat XVIII wieku.
WięcejWernisaż wystawy o Szpitalu Ujazdowskim
Uroczysty wernisaż z udziałem zaproszonych gości zainaugurował wystawę o Szpitalu Ujazdowskim w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Ekspozycja przybliża historię jednej z największych i najstarszych wojskowych placówek medycznych w Polsce, która przez lata służyła rannym i chorym żołnierzom oraz kształciła przyszłych lekarzy.
WięcejDyskusja wokół "Wina narodowego"
Blisko 200-letnia historia winiarstwa na terenie Łazienek Królewskich była tematem spotkania z prof. Wojciechem Włodarczykiem, autorem publikacji "Wino narodowe. O winnicy rządowej w Ogrodzie Botanicznym", wydanej przez nasze Muzeum.
WięcejSarna z Łazienek wróciła do lasu
Sarna, która od ponad dekady mieszkała w Łazienkach, opuściła w połowie sierpnia 2018 r. królewskie ogrody. Zwierzę trafiło na łono natury.
WięcejCenne odkrycie w Wodozbiorze
Podczas prac konserwatorsko-remontowych w Wodozbiorze natrafiono na drewniane XVIII-wieczne koryto. Cenne odkrycie przyczyni się do poszerzenia wiedzy o systemie wodociągów w łazienkowskich ogrodach.
Więcej"Paszport do sztuki". Wyrusz w kulturalną podróż
Weź udział w warsztatach z cyklu "Paszport do sztuki" i udaj się w kulturalną podróż po stołecznych muzeach. Zapraszamy młodzież w wieku 13-18 lat, w tym osoby ze spektrum autyzmu.
WięcejWarszawski Festiwal Kultury Bez Barier
Osoby o specjalnych potrzebach, a także rodziny z dziećmi zapraszamy na warsztaty Warszawskiego Festiwalu Kultury Bez Barier. Uczestnicy zajęć w Łazienkach Królewskich poznają rzeźby z kolekcji króla Stanisława Augusta, wykonają gipsowe odlewy w królewskiej formierni oraz zwiedzą prywatne apartamenty ostatniego władcy Polski.
Więcej#BiegamDobrze. Przyłącz się do akcji i wesprzyj Fundację Spartanie Dzieciom
Podczas tegorocznego, 40. PZU Maratonu Warszawskiego, którego trasa prowadzi przez Łazienki Królewskie, Muzeum - oprócz kibicowania - aktywnie włączy się w bieg, aby wesprzeć Fundację Spartanie Dzieciom. Sprawdź, jak możesz pomóc.
Więcej"Niepodległa. Miejsce spotkań". Kawiarnia w Herbaciarni
Miła atmosfera i bogaty program wydarzeń kulturalnych, organizowanych z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości - w dawnej Herbaciarni w Łazienkach Królewskich rozpoczęła działalność kawiarnia "Niepodległa. Miejsce spotkań".
WięcejZwiedzaj z Discover Warsaw Museums
Odkrywaj łatwiej warszawskie muzea i galerie dzięki broszurze Discover Warsaw Museums. Z poręczną mapką zwiedzisz stolicę i dodatkowo otrzymasz nagrodę.
Więcej