Zagłosuj na Łazienki Królewskie w plebiscycie "Top Atrakcje" 2024
Trwa 13. edycja plebiscytu "Top Atrakcje", w którym internauci wybierają letnie hity turystyczne. W tegorocznych eliminacjach znalazło się niemal 100 różnych miejsc, a wśród nich Łazienki Królewskie. Zachęcamy do oddania głosu na letnią rezydencję króla Stanisława Augusta.
WięcejWiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej w Łazienkach Królewskich
Przebywająca z wizytą w Warszawie Margrethe Vestager, wiceprzewodnicząca wykonawcza Komisji Europejskiej, odwiedziła 21 maja 2024 r. Muzeum Łazienki Królewskie.
WięcejNoc Muzeów 2024. Fotorelacja
Aż 7 tysięcy zwiedzających odwiedziło Łazienki Królewskie podczas Nocy Muzeów, która odbyła się 18 maja 2024 r. Nasi goście wzięli udział m.in. w bezpłatnym zwiedzaniu, koncertach, pokazach sztuki mincerskiej, tkackich i teatralnych oraz oprowadzaniach.
WięcejByły przewodniczący RE w Łazienkach Królewskich
Przebywający z wizytą w Warszawie Herman Van Rompuy, były przewodniczący Rady Europejskiej, odwiedził 16 maja 2024 r. Muzeum Łazienki Królewskie.
WięcejNoc Muzeów 2024. "Nocna podróż do źródeł"
Bezpłatny wstęp do obiektów, koncerty, oprowadzania, spacery, a także pokazy teatralne i sztuki mincerskiej to atrakcje tegorocznej Nocy Muzeów w Łazienkach Królewskich, na którą zapraszamy już 18 maja 2024 r. Wydarzenie odbywa się pod hasłem "Nocna podróż do źródeł".
Więcej"Basia i tajemnice ogrodu". Nowa książka dla dzieci
Seria o Basi, popularnej bohaterce duetu pisarki Zofii Staneckiej i ilustratorki Marianny Oklejak, ma kolejny tytuł. "Basia i tajemnice ogrodu" to książka, dzięki której najmłodsi poznają otaczającą przyrodę. Publikacja powstała we współpracy z Łazienkami Królewskimi i jest do nabycia w muzealnym sklepie.
WięcejMajówka 2024 w Łazienkach Królewskich. Pikniki, bezpłatne zwiedzanie, koncert
Zapraszamy na majówkę do Łazienek Królewskich. Na naszych gości czeka pełen atrakcji Piknik Europejski. Można też będzie bezpłatnie zwiedzać muzealne obiekty, obejrzeć wystawy stałe i czasowe, w tym kopię Konstytucji 3 maja, oraz wziąć udział w licznych wydarzeniach.
WięcejWernisaż wystawy "Sztuka dobrego myślenia. Dziedzictwo Stanisława Herakliusza Lubomirskiego"
Z udziałem zaproszonych gości 25 kwietnia 2024 r. w Pałacu na Wyspie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy o Stanisławie Herakliuszu Lubomirskim i początkach Łazienek Królewskich. Ekspozycja to bogaty zbiór eksponatów z polskich i zagranicznych kolekcji, obejmujący ważne pamiątki z polskiej historii i kultury.
WięcejBacciarelli, Rousseau. Nowe publikacje muzealne z epoki oświecenia
Bogata korespondencja Stanisława Augusta z Marcellem Bacciarellim oraz stanowiące kanon światowej filozofii "Rozważania o rządzie polski" Jeana Jacques'a Rousseau to najnowsze publikacje Muzeum Łazienki Królewskie. Oba wydawnictwa w interesujący sposób przybliżają epokę oświecenia.
Więcej"Emocje ogrodów Łazienek Królewskich". Konferencja naukowa
Zabytkowe ogrody rezydencjonalne Łazienek Królewskich to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc Warszawy. Jakie emocje wywołują i jak są odbierane? Ich percepcja z wielu perspektyw to temat interdyscyplinarnej konferencji naukowej, która odbędzie się 12-13 września 2024 r. w Pałacu na Wyspie. Do udziału zapraszamy przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych. Panel dyskusyjny został poszerzony o nowe zagadnienie.
WięcejEuropejscy przywódcy w Łazienkach Królewskich
O planach Unii Europejskiej na kolejne lata rozmawiali europejscy przywódcy, którzy przyjechali do Warszawy na zaproszenie premiera Donalda Tuska. Spotkanie liderów odbyło się 11 kwietnia 2024 r. w Muzeum Łazienki Królewskie.
WięcejMarszałek Lubomirski na Ujazdowie. Tak zaczęła się historia Łazienek
16 lutego 1674 r., punktualnie o dziewiątej, Stanisław Herakliusz Lubomirski objął w posiadanie rozległe tereny Ujazdowa i tym samym zapoczątkował historię Łazienek Królewskich. Z okazji 350. rocznicy tego wydarzenia już pod koniec kwietnia w Podchorążówce i Pałacu na Wyspie zostanie otwarta wystawa, przybliżająca postać wybitnego polityka i pisarza, jednego z najbardziej barwnych przedstawicieli polskiego baroku.
Więcej"Kobiece narracje" w Łazienkach Królewskich. Fotorelacja
Z okazji Dnia Kobiet w Łazienkach Królewskich odbyło się wydarzenie pod hasłem "Kobiece narracje". Inspirujące, pełne wiedzy kobiety - pracowniczki Muzeum oraz wybitne ekspertki i badaczki - opowiedziały o swoich pasjach i zawodowych doświadczeniach.
WięcejProjekt "Inspiruję". Współpraca Łazienek Królewskich i La Venaria Reale
Promocja polskiej kultury we Włoszech, wymiana doświadczeń oraz wspólne działania edukacyjne to główne założenia projektu "Inspiruję", w ramach którego Muzeum Łazienki Królewskie współpracowało z La Venaria Reale w Turynie w latach 2023-2024.
WięcejAkcja "Odpocznij w Łazienkach Królewskich". Poznaj sposoby na relaks
Z okazji nadchodzącej wiosny zapraszamy do Muzeum Łazienki Królewskie. W miejscu stworzonym z myślą o wypoczynku można znaleźć wytchnienie na wiele sposobów. Sprawdź nasze propozycje i znajdź coś do siebie.
WięcejPublikacja Łazienek polecana przez IBBY
"Piękna" - bogato ilustrowana książka dla dzieci, inspirowana życiem malarki Fridy Kahlo, znalazła się na liście pokonkursowych poleceń literackich jury konkursu "Książka Roku 2023 Polskiej Sekcji IBBY".
Więcej"Kobiece narracje". 8 marca w Łazienkach Królewskich
Z okazji Dnia Kobiet zapraszamy do Łazienek Królewskich na wydarzenie pod hasłem "Kobiece narracje" z udziałem inspirujących, pełnych pasji i wiedzy kobiet - pracowniczek Muzeum oraz wybitnych badaczek i naukowczyń. Wstęp jest wolny.
WięcejRemont XIX-wiecznej Małej Oficyny
Zabytkowy budynek łazienkowskiej Małej Oficyny zostanie kompleksowo wyremontowany. Prace, które są finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, potrwają do końca 2024 r.
WięcejWystawa: "Odnalezione obrazy. Fotoestetyka hrabiego Benedykta Henryka Tyszkiewicza (1852-1935)"
Blisko 200 oryginalnych odbitek, niezwykle interesujących ze względu na swoje walory fotograficzne, prezentuje wystawa twórczości Benedykta Henryka Tyszkiewicza, polsko-litewskiego arystokraty i fotografa. XIX-wieczne prace, przez lata uznawane za zaginione, pochodzą z litewskich zbiorów.
Więcej