Remont łazienkowskiego Amfiteatru
XVIII-wieczny Amfiteatr, łączący w swej architekturze motyw antycznych ruin z funkcją teatru w otwartej przestrzeni, odzyska dawny blask. Zabytek zostanie kompleksowo wyremontowany. Prace potrwają do końca 2025 r.
WięcejKonfrencja "Emocje ogrodów Łazienek Królewskich"
Historii i recepcji łazienkowskich ogrodów jako jednemu z najchętniej odwiedzanych miejsc Warszawy była poświęcona interdyscyplinarna konferencja naukowa pod hasłem "Emocje ogrodów Łazienek Królewskich - wielość perspektyw", która odbyła się 12-13 września 2024 r. w Pałacu na Wyspie.
Więcej"Symbol Warszawy". Łazienki Królewskie w oczach zwiedzających
Muzeum Łazienki Królewskie to najsilniej zakotwiczony w świadomości warszawiaków i okolicznych mieszkańców symbol Warszawy - wynika z badań firmy Difference, zrealizowanych w ramach programu "Rozwój Sektorów Kreatywnych 2023".
WięcejPołudniowe Łazienki Królewskie z nową siecią ciepłowniczą
Zabytkowa Nowa Oranżeria będzie miała nowoczesną, energooszczędną instalację ciepłowniczą. Prace, które potrwają do końca 2024 r., są finansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej"Królewski zwierzyniec". Nowa strefa edukacyjna dla dzieci i dorosłych
Odkryjcie fascynujący świat historycznych i współczesnych zwierząt w nowej strefie edukacyjnej "Królewski zwierzyniec" w Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni. Połączycie tam zabawę z nauką i ciekawie spędzicie czas.
WięcejWyniki konkursu na najpiękniejszą "Royal Rose 2024"
Róża cięta "Deep Purple", wystawiona przez Krystynę i Jerzego Pietruch, została uzna przez publiczność za najpiękniejszą różę wystawy "Royal Rose 2024". Laureaci konkursu otrzymali Nagrodę Dyrektora Muzeum Łazienki Królewskie.
WięcejWernisaż "40. Królewskiej Wystawy Róż - Royal Rose 2024"
Z udziałem zaproszonych gości 29 sierpnia 2024 r. w Starej Oranżerii odbył się wernisaż "40. Królewskiej Wystawy Róż - Royal Rose 2024". Ekspozycja nawiązuje do tradycji wystaw kwiatowych w Łazienkach Królewskich, która została zapoczątkowana w XIX w.
WięcejOgrody Łazienek Królewskich ponownie otwarte po nawałnicy
Od 20 lipca zabytkowe ogrody Muzeum Łazienki Królewskie są częściowo otwarte dla zwiedzających. Dostępne są wyłącznie obszary zaznaczone na powyższej mapie. Ze względów bezpieczeństwa prosimy poruszać się tylko w ich obrębie i w żadnym wypadku nie przekraczać ustawionych wygrodzeń.
WięcejKrajobraz po burzy w Łazienkach Królewskich. Potrzebne wsparcie
Po lipcowej nawałnicy zabytkowe ogrody Muzeum Łazienki Królewskie ucierpiały na niespotykaną dotąd skalę. Zniszczone zostały drzewa i mała architektura. W tej sytuacji każde wsparcie jest dla nas cenne. Zachęcamy do przekazywania darowizn pieniężnych i rzeczowych. Razem możemy sprawić, by Łazienki Królewskie znów były piękne i zachwycające.
WięcejXVIII edycja konkursu "Wierzba". Łazienki Królewskie wyróżnione
Koncert wokalno-instrumentalny "Piosenki do obrazów", który został zorganizowany w Muzeum Łazienki Królewskie, otrzymał wyróżnienie w tegorocznym konkursie "Wierzba". Utwory skomponowane do dzieł z kolekcji króla Stanisława Augusta były tłumaczone na Polski Język Migowy, z towarzyszeniem tyflografik.
Więcej"Noc listopadowa" Stanisława Wyspiańskiego. Konferencja naukowa
W 120. rocznicę pierwszego wydania "Nocy listopadowej" Stanisława Wyspiańskiego odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa poświęcona temu niezwykle ważnemu dla polskiej kultury dziełu. 4-6 października 2024 r. zapraszamy do udziału w sesji naukowej i dyskusji w Muzeum Łazienki Królewskie oraz Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie.
WięcejDłoń z pomnika ks. Józefa Poniatowskiego w Pałacu Myślewickim
Fragment oryginalnego pomnika ks. Józefa Poniatowskiego, jeden z dwóch ocalałych po wojennych zniszczeniach, można oglądać w Pałacu Myślewickim. Prezentowany element to dłoń z monumentu autorstwa Bertela Thorvaldsena.
WięcejPawilon Przyszłości w Łazienkach Królewskich
Już po raz drugi studenci i wykładowcy Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej stworzyli w Muzeum Łazienki Królewskie wyjątkowy obiekt. Tym razem w ramach projektu "Stawiamy_" nieopodal Ermitażu powstał Pawilon Przyszłości.
Więcej65. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich
Od 19 maja do końca września 2024 r. w każdą niedzielę o godz. 12.00 i 16.00 Łazienki Królewskie rozbrzmiewać będą muzyką Fryderyka Chopina. Wystąpią znakomici polscy i zagraniczni pianiści.
WięcejWystawa: "Sztuka dobrego myślenia. Dziedzictwo Stanisława Herakliusza Lubomirskiego"
Pierwsza wystawa o Stanisławie Herakliuszu Lubomirskim jest prezentowana w Muzeum Łazienki Królewskie od 26 kwietnia do 1 września 2024 r. Postać wybitnego pisarza i polityka, jednego z najbardziej barwnych przedstawicieli polskiego baroku, przybliża bogaty zbiór eksponatów z krajowych i zagranicznych kolekcji, w tym znakomite obrazy, zagadkowe rysunki i starodruki, unikatowe naczynia, a także przedmioty wyciągnięte prosto z krypty.
WięcejWydarzenia do wystawy "Sztuka dobrego myślenia"
Przeżyj fascynującą podróż w świat polskiego baroku i dokładniej poznaj historię Łazienek Królewskich. Na wydarzenia towarzyszące wystawie o Stanisławie Herakliuszu Lubomirskim, który 350 lat temu zapoczątkował dzieje letniej rezydencji ostatniego króla Polski, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
Więcej"Dlaczego nie było wielkich muzealniczek?" Herstoria muzealnictwa w Polsce - konferencja naukowa
Herstoria polskiego muzealnictwa to temat interdyscyplinarnej konferencji naukowej, która odbędzie się 8-9 października 2024 r. w Łazienkach Królewskich. Zapraszamy przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych do udziału w dyskusji o roli kobiet w rozwoju muzeów. Wydarzenie zostało objęte patronatem ICOM Polska.
WięcejKrólewskie lato 2024 w Łazienkach
Szukasz pomysłu na wakacje? Przyjdź do Muzeum Łazienki Królewskie. Dzięki naszej letniej ofercie spędzisz wolny czas w kontakcie z przyrodą i sztuką. W programie są m.in. koncerty plenerowe, pokazy filmowe, spacery i warsztaty. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
WięcejZamknięte ogrody Łazienek Królewskich
Ze względów bezpieczeństwa zabytkowe ogrody Muzeum Łazienki Królewskie pozostaną zamknięte do odwołania. Decyzja w tej sprawie zapadała po konsultacji z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków oraz Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej