"Między obiektami". Warsztaty rozwoju osobistego dla dorosłych
Wszystkich, którzy chcą zdobyć wiedzę z zakresu komunikacji, asertywności i twórczego myślenia, zachęcamy do udziały w warsztatach rozwoju osobistego z cyklu "Między obiektami". Ćwiczenia i miniwykłady połączone będą z niestandardowym zwiedzaniem Łazienek Królewskich.
WięcejGala Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego
22 października 2018 r. w Teatrze Królewskim odbyła się Gala Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. Podczas uroczystości 15 zjawisk niematerialnego dziedzictwa kulturowego wpisanych zostało na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Decyzje wręczyła Magdalena Gawin, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
WięcejNowa Rada Muzeum Łazienki Królewskie powołana. Kadencja 2018-2022
18 października 2018 r. w Pałacu na Wyspie odbyło się inauguracyjne posiedzenie nowej Rady Muzeum Łazienki Królewskie. Jej członkowie otrzymali nominacje od wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego Jarosława Sellina. Przewodniczącym Rady został prof. Andrzej Rottermund, a wiceprzewodniczącą - dr hab. Jolanta Małgorzata Talbierska.
WięcejKonferencja "Językowi wodze puść" w Teatrze Królewskim
Znawcy języka i miłośnicy koni dyskutowali w Teatrze Królewskim na temat tego, co językowi polskiemu, tradycji i kulturze dały konie. Konferencja "Językowi wodze puść" odbyła się 11 października 2018 r. w cyklu "O koniu w Polsce".
Więcej"Wawa Bohaterom". Laureaci nagrodzeni w Teatrze Królewskim
Jednostka Wojskowa Komandosów z Lublińca, fundacje Sensoria i Rossa oraz Szkoła Podstawowa nr 26 im. Mirosława Biernackiego w Warszawie to laureaci tegorocznej nagrody "Wawa Bohaterom", przyznawanej za działania na rzecz kombatantów, a szczególnie powstańców warszawskich. Zwycięzcy odebrali statuetki 1 października 2018 r. podczas uroczystej gali w Teatrze Królewskim.
WięcejKomunikat ws. lisów w łazienkowskich ogrodach
Z uwagi na możliwość wystąpienia zachorowań na świerzb wśród łazienkowskiej populacji lisów, prosimy naszych gości o unikanie bezpośredniego kontaktu z tymi zwierzętami.
WięcejPublikacja Łazienek Królewskich nagrodzona w konkursie "Wierzba"
Książka "Gdy Europa mówiła po francusku" Marca Fumarolego nagrodzona została w konkursie "Wierzba". Publikacja Muzeum Łazienki Królewskie to jedno z najważniejszych opracowań na temat XVIII wieku.
WięcejWernisaż wystawy o Szpitalu Ujazdowskim
Uroczysty wernisaż z udziałem zaproszonych gości zainaugurował wystawę o Szpitalu Ujazdowskim w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Ekspozycja przybliża historię jednej z największych i najstarszych wojskowych placówek medycznych w Polsce, która przez lata służyła rannym i chorym żołnierzom oraz kształciła przyszłych lekarzy.
WięcejDyskusja wokół "Wina narodowego"
Blisko 200-letnia historia winiarstwa na terenie Łazienek Królewskich była tematem spotkania z prof. Wojciechem Włodarczykiem, autorem publikacji "Wino narodowe. O winnicy rządowej w Ogrodzie Botanicznym", wydanej przez nasze Muzeum.
WięcejSarna z Łazienek wróciła do lasu
Sarna, która od ponad dekady mieszkała w Łazienkach, opuściła w połowie sierpnia 2018 r. królewskie ogrody. Zwierzę trafiło na łono natury.
WięcejCenne odkrycie w Wodozbiorze
Podczas prac konserwatorsko-remontowych w Wodozbiorze natrafiono na drewniane XVIII-wieczne koryto. Cenne odkrycie przyczyni się do poszerzenia wiedzy o systemie wodociągów w łazienkowskich ogrodach.
Więcej"Paszport do sztuki". Wyrusz w kulturalną podróż
Weź udział w warsztatach z cyklu "Paszport do sztuki" i udaj się w kulturalną podróż po stołecznych muzeach. Zapraszamy młodzież w wieku 13-18 lat, w tym osoby ze spektrum autyzmu.
WięcejWarszawski Festiwal Kultury Bez Barier
Osoby o specjalnych potrzebach, a także rodziny z dziećmi zapraszamy na warsztaty Warszawskiego Festiwalu Kultury Bez Barier. Uczestnicy zajęć w Łazienkach Królewskich poznają rzeźby z kolekcji króla Stanisława Augusta, wykonają gipsowe odlewy w królewskiej formierni oraz zwiedzą prywatne apartamenty ostatniego władcy Polski.
Więcej#BiegamDobrze. Przyłącz się do akcji i wesprzyj Fundację Spartanie Dzieciom
Podczas tegorocznego, 40. PZU Maratonu Warszawskiego, którego trasa prowadzi przez Łazienki Królewskie, Muzeum - oprócz kibicowania - aktywnie włączy się w bieg, aby wesprzeć Fundację Spartanie Dzieciom. Sprawdź, jak możesz pomóc.
Więcej"Niepodległa. Miejsce spotkań". Kawiarnia w Herbaciarni
Miła atmosfera i bogaty program wydarzeń kulturalnych, organizowanych z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości - w dawnej Herbaciarni w Łazienkach Królewskich rozpoczęła działalność kawiarnia "Niepodległa. Miejsce spotkań".
WięcejZwiedzaj z Discover Warsaw Museums
Odkrywaj łatwiej warszawskie muzea i galerie dzięki broszurze Discover Warsaw Museums. Z poręczną mapką zwiedzisz stolicę i dodatkowo otrzymasz nagrodę.
Więcej"Lokalne Pomysły Muzealne". Zostań naszym wolontariuszem
Jeśli mieszkasz w okolicy Łazienek Królewskich i chciałbyś lepiej poznać Muzeum oraz organizować wydarzenia kulturalne dla swoich sąsiadów, zgłoś się do nas. Szukamy osób, które zostaną wolontariuszami "Lokalnych Pomysłów Muzealnych".
WięcejRóże na 100-lecie odzyskania niepodległości
Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Ambasada Republiki Bułgarii podarowała Łazienkom Królewskim sto róż damasceńskich. Kwiaty zdobią Ogród Modernistyczny, gdzie 18 lipca 2018 r. uroczyście odsłonięto tablicę upamiętniającą dar Bułgarów.
WięcejIle wiewiórek w łazienkowskich ogrodach? Sprawdzają naukowcy z SGGW
Wiewiórki to najpopularniejsi mieszkańcy Łazienek Królewskich. Ile ich tu mieszka, w jakim są wieku i kondycji, jak się zachowują i w jaki sposób wchodzą w interakcje ze spacerowiczami? Na te pytania chcą odpowiedzieć naukowcy z SGGW, którzy przebadają populację tych zwierząt w królewskich ogrodach.
Więcej