Publikacja Łazienek Królewskich nagrodzona w konkursie "Wierzba"
Książka "Gdy Europa mówiła po francusku" Marca Fumarolego nagrodzona została w konkursie "Wierzba". Publikacja Muzeum Łazienki Królewskie to jedno z najważniejszych opracowań na temat XVIII wieku.
WięcejWernisaż wystawy o Szpitalu Ujazdowskim
Uroczysty wernisaż z udziałem zaproszonych gości zainaugurował wystawę o Szpitalu Ujazdowskim w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Ekspozycja przybliża historię jednej z największych i najstarszych wojskowych placówek medycznych w Polsce, która przez lata służyła rannym i chorym żołnierzom oraz kształciła przyszłych lekarzy.
WięcejDyskusja wokół "Wina narodowego"
Blisko 200-letnia historia winiarstwa na terenie Łazienek Królewskich była tematem spotkania z prof. Wojciechem Włodarczykiem, autorem publikacji "Wino narodowe. O winnicy rządowej w Ogrodzie Botanicznym", wydanej przez nasze Muzeum.
WięcejSarna z Łazienek wróciła do lasu
Sarna, która od ponad dekady mieszkała w Łazienkach, opuściła w połowie sierpnia 2018 r. królewskie ogrody. Zwierzę trafiło na łono natury.
WięcejCenne odkrycie w Wodozbiorze
Podczas prac konserwatorsko-remontowych w Wodozbiorze natrafiono na drewniane XVIII-wieczne koryto. Cenne odkrycie przyczyni się do poszerzenia wiedzy o systemie wodociągów w łazienkowskich ogrodach.
Więcej"Paszport do sztuki". Wyrusz w kulturalną podróż
Weź udział w warsztatach z cyklu "Paszport do sztuki" i udaj się w kulturalną podróż po stołecznych muzeach. Zapraszamy młodzież w wieku 13-18 lat, w tym osoby ze spektrum autyzmu.
WięcejWarszawski Festiwal Kultury Bez Barier
Osoby o specjalnych potrzebach, a także rodziny z dziećmi zapraszamy na warsztaty Warszawskiego Festiwalu Kultury Bez Barier. Uczestnicy zajęć w Łazienkach Królewskich poznają rzeźby z kolekcji króla Stanisława Augusta, wykonają gipsowe odlewy w królewskiej formierni oraz zwiedzą prywatne apartamenty ostatniego władcy Polski.
Więcej#BiegamDobrze. Przyłącz się do akcji i wesprzyj Fundację Spartanie Dzieciom
Podczas tegorocznego, 40. PZU Maratonu Warszawskiego, którego trasa prowadzi przez Łazienki Królewskie, Muzeum - oprócz kibicowania - aktywnie włączy się w bieg, aby wesprzeć Fundację Spartanie Dzieciom. Sprawdź, jak możesz pomóc.
Więcej"Niepodległa. Miejsce spotkań". Kawiarnia w Herbaciarni
Miła atmosfera i bogaty program wydarzeń kulturalnych, organizowanych z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości - w dawnej Herbaciarni w Łazienkach Królewskich rozpoczęła działalność kawiarnia "Niepodległa. Miejsce spotkań".
WięcejZwiedzaj z Discover Warsaw Museums
Odkrywaj łatwiej warszawskie muzea i galerie dzięki broszurze Discover Warsaw Museums. Z poręczną mapką zwiedzisz stolicę i dodatkowo otrzymasz nagrodę.
Więcej"Lokalne Pomysły Muzealne". Zostań naszym wolontariuszem
Jeśli mieszkasz w okolicy Łazienek Królewskich i chciałbyś lepiej poznać Muzeum oraz organizować wydarzenia kulturalne dla swoich sąsiadów, zgłoś się do nas. Szukamy osób, które zostaną wolontariuszami "Lokalnych Pomysłów Muzealnych".
WięcejRóże na 100-lecie odzyskania niepodległości
Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Ambasada Republiki Bułgarii podarowała Łazienkom Królewskim sto róż damasceńskich. Kwiaty zdobią Ogród Modernistyczny, gdzie 18 lipca 2018 r. uroczyście odsłonięto tablicę upamiętniającą dar Bułgarów.
WięcejIle wiewiórek w łazienkowskich ogrodach? Sprawdzają naukowcy z SGGW
Wiewiórki to najpopularniejsi mieszkańcy Łazienek Królewskich. Ile ich tu mieszka, w jakim są wieku i kondycji, jak się zachowują i w jaki sposób wchodzą w interakcje ze spacerowiczami? Na te pytania chcą odpowiedzieć naukowcy z SGGW, którzy przebadają populację tych zwierząt w królewskich ogrodach.
Więcej"Lektury w muzeum". Spotkania wokół najsłynniejszych dramatopisarzy
Jeśli chcesz zgłębić twórczość autorów dramatycznych i dzieje teatru, weź udział w seminariach pt. "Lektury w muzeum". Nowy cykl spotkań w Łazienkach Królewskich poprowadzi Jagoda Hernik Spalińska, profesor Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk.
Więcej"Rama na dwór". Akcja na Sielcach
W drugiej odsłonie "Ramy na Dwór" to przystanek autobusowy i podwórkowa ławka okazały się znakomitymi miejscami do oglądania obrazów z kolekcji króla Stanisława Augusta. W akcji, która odbywa się w sąsiedztwie Łazienek Królewskich, wzięli udział mieszkańcy Sielc.
Więcej"Królewski dar". Akcja honorowego krwiodawstwa w rezydencjach królewskich
Ponad 52 litry krwi oddali honorowi dawcy, którzy wzięli udział w akcji "Królewski dar". Została ona zorganizowana przez trzy warszawskie rezydencje: Muzeum Łazienki Królewskie, Zamek Królewski i Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.
WięcejBliskie spotkania z przyrodą w Łazienkach
Jeśli chcesz poznać łazienkowską faunę i florę oraz spędzić czas na świeżym powietrzu, weź udział w nowym cyklu weekendowych spotkań. Doświadczeni przyrodnicy oprowadzać będą po najpiękniejszych zakątkach łazienkowskich ogrodów i opowiadać ciekawostki z życia ich mieszkańców.
WięcejAkcja "Rama na Dwór". Fotorelacja
Sąsiedzi Łazienek Królewskich - dzieci i dorośli - wzięli udział w pierwszej odsłonie akcji "Rama na Dwór". W plenerze uczestniczyli w działaniach edukacyjnych oraz dzielili się swoimi historiami i refleksjami na temat muzeum i okolicy.
WięcejGoście z Japonii w Łazienkach Królewskich
6 lipca 2018 r. Muzeum Łazienki Królewskie odwiedzili wyjątkowi goście z Japonii: małżonka ministra spraw zagranicznych Japonii, Kaori Kōno, oraz małżonka Ambasadora Japonii w Polsce, Makiko Kawada.
Więcej