Czytanieobrazow.pl. Sprawdź muzealną ofertę
Osoby z różnymi niepełnosprawnościami mogą poznawać wirtualnie najciekawsze dzieła sztuki, dowiedzieć się, co aktualnie dzieje się w muzeach i zaplanować swoją wizytę. Wszystko to dzięki stronie i aplikacji "Czytanie obrazów", które zawierają także ofertę Łazienek Królewskich.
Więcej"Po co nam Matejko?". Warsztaty dla młodzieży i dorosłych
Jan Matejko to artysta, który na przestrzeni wieków wywarł ogromny wpływ na kształtowanie się świadomości narodowej Polaków. Czy współcześnie jego twórczość oferuje coś interesującego? Czy malarz nadal jest w modzie? O tym mowa będzie na warsztatach towarzyszących wystawie jednego obrazu.
WięcejWarsztaty edukacyjno-artystyczne dla nauczycieli
Jeśli jesteś nauczycielem języka polskiego, historii, historii sztuki lub plastyki, weź udział w warsztatach edukacyjno-artystycznych w królewskiej formierni. Poznasz miejsce, gdzie można wykonać gipsowe odlewy, a także wymienisz się doświadczeniami na temat prowadzenia lekcji muzealnych dla uczniów.
Więcej"Wnętrze jako maskarada". Spotkania z publicznością
Zapraszamy na spotkania z cyklu "Wnętrze jako maskarada", które odbywać się będą w zabytkowych, oświeceniowych salach letniej rezydencji króla Stanisława Augusta. Uczestnicy wydarzenia usłyszą o XVIII-wiecznych zabawach z maskami oraz literackich upodobaniach ostatniego władcy Polski. Przeniosą się też do świata teatralnej iluzji.
WięcejMuzealne spotkania z Teatrem Telewizji
Zapraszamy do udziału w nowym cyklu filmowo-edukacyjnym w Łazienkach Królewskich. Pokazom wyjątkowych Teatrów Telewizji towarzyszyć będą dyskusje, spacery oraz zwiedzanie.
WięcejŁazienki Królewskie w jubileuszowym numerze "Mówią wieki"
Opowieść o Łazienkach Królewskich otwiera jubileuszowy, 60. rocznik "Mówią wieki". W styczniowym numerze najstarszego polskiego czasopisma popularno-naukowego znajdziemy kilkanaście artykułów o bogatej historii Łazienek.
WięcejJazz w Łazienkach Królewskich. Recital Hanny Banaszak
Zapraszamy na recital znakomitej wokalisty jazzowej Hanny Banaszak, która 16 marca 2018 r. o godz. 19.00 wystąpi w Teatrze Królewskim. Koncert odbędzie się w ramach cyklu "Jazz w Łazienkach Królewskich".
WięcejJazz w Łazienkach Królewskich. Koncert muzyki z filmu "Rewers"
Włodek Pawlik i jego zespół ponownie wystąpili w Teatrze Królewskim. Muzycy w składzie: Włodek Pawlik (fortepian), Paweł Pańta (kontrabas), Cezary Konrad (perkusja) oraz gościnnie Robert Murakowski (trąbka) wykonali utwory ze ścieżki dźwiękowej do słynnego filmu Borysa Lankosza "Rewers".
Więcej220 lat temu zmarł Stanisław August - ostatni król Polski
12 lutego 2018 r. przypadła 220. rocznica śmierci Stanisława Augusta. Ostatni król Polski zmarł w Petersburgu trzy lata po swojej abdykacji, w oddanym mu do dyspozycji przez cara Pawła I Pałacu Marmurowym. Władcę pochowano z honorami należnymi monarsze.
WięcejKurs z historii Łazienek. Poznaj królewską rezydencję
Jeśli chcesz zgłębić bogatą historię Łazienek Królewskich, poznać klasycystyczne wnętrza, kolekcje dzieł i historyczne ogrody, weź udział w naszym muzealnym kursie. Zapraszamy wszystkie osoby interesujące się historią sztuki i polskim dziedzictwem kulturowym, w tym miejskich przewodników.
WięcejKomunikat ws. Zimowego Wieczoru Światła
W związku z licznymi zapytaniami o Zimowy Wieczór Światła, informujemy, że tegoroczny spacer z lampionami po rozświetlonych iluminacją łazienkowskich ogrodach się nie odbędzie.
Więcej2018 Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego
Państwo polskie od lat przywiązuje dużą wagę do europejskiego dziedzictwa. Dzięki szacunkowi dla dziedzictwa istniejemy jako wspólnota i jako państwo - mówił wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński podczas konferencji prasowej na temat Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego.
WięcejPołączenie Muzeum Łazienki Królewskie oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa
Od 1 stycznia 2018 r. Muzeum Łazienki Królewskie oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie połączone zostały w jedną instytucję kultury pod nazwą Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, posiadającą Oddział Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Stanowisko dyrektora nowo powstałej placówki objął prof. nadzw. dr hab. Zbigniew Wawer, pełniący wcześniej obowiązki dyrektora Muzeum Łazienki Królewskie.
WięcejJazz w Łazienkach Królewskich. Koncert "Mów spokojniej"
Koncert "Mów spokojniej" zainaugurował 19 stycznia 2018 r. drugą odsłonę cyklu "Jazz w Łazienkach Królewskich". W Teatrze Królewskim wybrzmiała twórczość poetycka Adama Zagajewskiego z muzyką skomponowaną przez zdobywcę nagrody Grammy, Włodka Pawlika. Na scenie wystąpili również Natalia Wilk, Marek Bałata, Łukasz Jemioła oraz Weezdob Collective.
Więcej"Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo". Koncert w Teatrze Królewskim
7 stycznia 2018 r. w Teatrze Królewskim w Łazienkach Królewskich odbył się charytatywny koncert kolęd "Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo". W czasie transmitowanego przez TVP2 wydarzenia przeprowadzona została zbiórka SMS-owa dla ofiar wojny w Syrii. Udało się zebrać ponad 940 tys. zł.
WięcejMarcello Bacciarelli - rocznica śmierci królewskiego artysty
200 lat temu, 5 stycznia 1818 r. zmarł współtwórca Łazienek Królewskich, Rzymianin Marcello Bacciarelli. Był on jedną z najwybitniejszych osobistości w polskiej kulturze drugiej połowy XVIII i początku XIX wieku.
WięcejEkologiczne minidomki dla mieszkańców ogrodów
Kilkanaście budek lęgowych dla ptaków pojawiło się w ogrodach Łazienek Królewskich. Wkrótce staną tu też owadzie hotele. Drewniane minidomki stanowią uzupełnienie naturalnych dziupli i są jednym z elementów muzealnego programu ekologicznego, który sprzyja zachowaniu bioróżnorodności.
WięcejJazz w Łazienkach Królewskich
Jazzowe kolędowanie, które odbyło się 15 grudnia 2017 r. w Teatrze Królewskim, zakończyło cykl czterech koncertów pod patronatem laureata Grammy, Włodka Pawlika. W Łazienkach Królewskich wystąpili m.in. Włodek Pawlik Trio, Mike Stern i Urszula Dudziak.
WięcejŁazienkowskie stawy czystsze po rekultywacji
Wzrost przejrzystości wody, poprawa warunków bytowych roślin i zwierząt oraz zwiększenie populacji ryb to efekty rekultywacji prowadzonej w łazienkowskich stawach i kanałach dzięki technologii Bio-Gen.
Więcej