Starożytna filozofia przez wieki nie straciła na aktualności. Podyskutujemy wspólnie, czy odwoływanie się współcześnie do stoicyzmu może nam przynieść w życiu wymierne korzyści.

Stanisław Herakliusz Lubomirski w swych filozoficznych poglądach często odwoływał się do stoicyzmu - nurtu w filozofii, wywodzącego się ze starożytnej Grecji, który również obecnie cieszy się popularnością. Na warsztatach przekonamy się, czy idee głoszone przez stoików mogły mieć zastosowanie w czasach baroku i czy dziś kierowanie się nimi w życiu może nam przynieść pożytek.

Warsztaty są częścią programu wydarzeń do wystawy czasowej "Sztuka dobrego myślenia. Dziedzictwo Stanisława Herakliusza Lubomirskiego".


Karina Madej - filozofka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Sztuk Wizualnych, z zamiłowania animatorka kultury, edukatorka. Specjalizuje się w różnorodnych warsztatach twórczych, w tym medialnych dla dzieci i dorosłych. Na co dzień jest specjalistą ds. edukacji plastycznej w Miejskiej Strefie Kultury w Łodzi i edukatorką w Muzeum Łazienki Królewskie. Interesuje ją przeplatanie się filozofii i sztuki z życiem.