Warsztaty artystyczne dla młodzieży w wieku 10-15 lat
Termin: 7 października, 14 października, 4 listopada, 2 grudnia, godz. 14.30 Miejsce: Stara Oranżeria Obowiązuje: bilet wstępu na pojedyncze zajęcia - 12 zł, karnet na cztery warsztaty - 40 zł Zapisy: warsztaty@lazienki-krolewskie.pl
Tworzysz, masz pasję i chcesz wyrazić swoje myśli rzeźbą? Weź udział w kursie, podczas którego poznasz tajniki pracy w królewskiej formierni, stworzysz własny gipsowy odlew i poćwiczysz rękę.
Kurs dla młodzieży w wieku 10-15 lat obejmuje cztery zajęcia pod okiem ceramika Łukasza Orfiniaka. Muzeum zapewnia materiały plastyczne, opiekę merytoryczną, indywidualne konsultacje i niepowtarzalną, sprzyjającą skupieniu przestrzeń do pracy twórczej.
Tematy i zadania realizowane na zajęciach pozwolą poznać materiały stosowane w formierni, sposób ich użycia i podstawowe formy rzeźbiarskie takie, jak ceramika, płaskorzeźba i rzeźba pełna.
TERMINY I TEMATY WARSZTATÓW
7 października 2017, godz. 14.30-16.30, Stara Oranżeria
#POZYTYWY Z NEGATYWÓW
Na zajęciach poznać można będzie podstawy pracy z gipsem i gliną oraz tajemnice ceramicznego rzemiosła. Uczestnicy spotkania wykonają gliniane reliefy, mogące posłużyć potem jako ozdoba pokoju lub prezent.
#gipsoteka #relief #płotek
14 października 2017, godz. 14.30-16.30, Stara Oranżeria #FORMA-MATKA
Uczestnicy warsztatów spróbują zaprojektować, a następnie wykonać prostą, glinianą formę-matkę. Wpływając na materialną rzeczywistość, stworzą opowieści za pomocą kształtu i faktury.
#szablon #copypaste #katyujemne
4 listopada 2017, godz. 14.30-16.30, Stara Oranżeria #RE-FORMUJ
Artysta rzeźbiarz to niezwykłe połączenie poety i filozofa oraz wysoko kwalifikowanego rzemieślnika. Oprócz talentu, wyobraźni i wrażliwości rzeźba wymaga ciągłego przeformułowania pojęć. Uczestnicy zajęć powielą obiekt wyjściowy za pomocą dwuczęściowej formy gipsowej, na nowo go definiując.
#zamaskowany #stezeniegipsu #ctrlc+ctrlv
2 grudnia 2017, godz. 14.30-16.30, Stara Oranżeria #W OGÓLE W SZCZEGÓLE
Proces rzeźbiarski jest skomplikowany i długotrwały. Wymaga determinacji, cierpliwości i mentalności długodystansowca. Na ostatnich zajęciach ich uczestnicy przyjrzą się zarówno detalom, jak i miejscu rzeźby w przestrzeni publicznej.
#rekonstrukcja #detal #forma #przestrzeń
Łukasz Orfiniak
Ceramik, absolwent Wydziału Ceramiki i Szkła na ASP we Wrocławiu. Zajmuje się edukacją ceramiczną, organizowaniem plenerów w technice raku i projektowaniem ceramiki.