Wiosna to okres, kiedy przyroda budzi się do życia, a otaczający nas świat wypełniają kolory młodych liści, pierwszych kwiatów i pięknych motyli. Spędźcie ten wyjątkowy czas na twórczej zabawie. Pokażemy Wam nowe, artystyczne sztuczki.

W marcowe i kwietniowe niedziele zapraszamy na warsztaty plastyczne, inspirowane przestrzenią Łazienek. Poznacie tajemnice królewskich ogrodów oraz sekrety pewnego jaja, zbudujecie także pułapkę na psotnego Zefira.

Terminy i tematy spotkań:

28 marca - "Tajemnicze strusie jajo"
Ciepłe miesiące to czas składania przez ptaki jaj, których nie dostrzeżemy raczej podczas wiosennych spacerów. Strusie jajo, ręcznie malowane, możemy za to obejrzeć w Pałacu Myślewickim. Pokażemy Wam, jak zrobić podobne we własnym domu.

11 kwietnia - "Pułapka na Zefira"
Kiedy bóg wiatru, Zefir, wymyka się na wiosenną wycieczkę po łazienkowskich ogrodach, mogą wydarzyć się rzeczy dziwne, a nawet niespotykane. Czy uda się tę niezwykłą postać zaprosić do wspólnej zabawy? Zrobimy coś, co zaciekawi Zefira, i kto wie, może zostanie z nami na dłużej.

18 kwietnia - "Bukiet Flory"
Flora jest opiekunką wszystkich kwiatów w łazienkowskich ogrodach. Bogini chciałby się cieszyć pięknymi roślinami przez cały rok, martwi ją więc ich przekwitanie. Zróbmy jej prezent i wyczarujmy bukiet, który będzie ją zachwycał niezależnie od pory roku.

25 kwietnia - "Ulotne motyle"
Rusałka pawik, rusałka osetnik czy latolistek cytrynek to zaledwie kilka gatunków motyli, które można spotkać w łazienkowskich ogrodach. Barwne motyle mieszkają również na ścianach Białego Domu. Za pomocą drobnych sztuczek przeniesiemy tych ulotnych tancerzy do wnętrz naszych domów.