Podczas spotkania muzyczno-teatralnego obrazy Mattii Pretiego, wybitnego włoskiego malarza i freskanta okresu baroku, poznawać będziemy różnymi zmysłami.
Poznawanie twórczości włoskiego artysty to będzie uczta dla zmysłów. Dotkniemy tkanin, które zostały uwiecznione na obrazach. Usłyszymy opowieści zaklęte w dziełach i poczujemy związane z nimi zapachy. Muzycznie w czasy baroku przeniosą nas utwory Corellego, Telemanna i Bacha, które wykona skrzypaczka Beata Kozyra-Paulska. Zrelaksujemy się, podziwiając freski świątyni w Valletcie. Sprawdzimy naszą spostrzegawczość, wyszukując na obrazach Mattii Pretiego całego szeregu tajemniczych postaci.
Spotkanie towarzyszy wystawie "Mattia Preti. Odkrywając barokowe tajemnice Malty".
Anna Szawiel - aktorka i lektorka. Reżyserka spektakli muzycznych "O innych sposobach spędzania wolnego czasu" i "Małe historie". Kuratorka i prowadząca wydarzenia dla rodzin. Współpracowała m.in. z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, festiwalem "Warszawska Jesień", festiwalem "Kino Dzieci", fundacją "Muzyka Jest dla Wszystkich", Instytutem Teatralnym. Obecnie związana z Przestrzenią Muzyki Współczesnej Hashtag Lab. Absolwentka Akademii Teatralnej i UW. Lubi pracować na granicy powagi i zabawy, teatru i koncertu, w łączności z dziecięcą wyobraźnią.
Beata Kozyra-Paulska - dyrygentka, skrzypaczka specjalizująca się w wykonawstwie historycznym. Współzałożycielka i członkini zarządu fundacji "Razem dla Sztuki". Ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie dyrygentury chóralnej prof. Ewy Marchwickiej, a także Akademię Muzyczną w Bydgoszczy, w klasie skrzypiec barokowych prof. Daniela Deutera. Jako dyrygentka współpracuje z chórami w Polsce. Organizuje koncerty muzyki dawnej; współpracowała m.in. z takimi orkiestrami, jak: La Tempesta, Il Tempo, Capella Cracoviensis, Arte dei Suanatori, Warszawska Opera Kameralna, Musarion, Royal Baroque Orchestra, Academia Montis Regalis, European Union Baroque Orchestra. W czerwcu 2023 r. otrzymała tytuł doktora na UMFC.