Wybierzcie się na rodzinny spacer po Łazienkach Królewskich w towarzystwie naszego malarskiego przewodnika. W książce znajdziecie mapę, która pomoże Wam dotrzeć do najważniejszych zabytkowych obiektów.

Wspólnie odkryjcie sekrety architektury i zachwyćcie się bogactwem łazienkowskich ogrodów. Przewodnik urozmaici zabawę w wyszukiwanie zwierząt i ptaków, a także naprowadzi Was na mitologiczne rzeźby i pomniki znanych postaci.

Organizacja spaceru z książką "Muzeum zachwytów":

1. Kupcie książkę w sklepie muzealnym w Podchorążówce lub w Starej Oranżerii (wtorek-niedziela, 10.00-16.00). Możecie wybrać wersję elektroniczną, która jest dostępna w e-sklepie.

2. Na mapie znajdującej się w książce wyszukajcie miejsce, które chcecie zobaczyć, na przykład Świątynię Sybilli w Ogrodzie Romantycznym. 

3. Kiedy dotrzecie do celu, usiądźcie wygodnie w cieniu drzew. Otwórzcie książkę i odnajdziecie fragment opisujący wybrane przez Was miejsce. 

4. Bawcie się w wyszukiwanie kolorów i postaci. Wyznaczajcie sobie zadania, np. znajdź trzy rzeczy namalowane na czerwono; wytrop świetlistą postać; pokaż, gdzie ukryły się sowy.

Życzymy udanej zabawy!


Patron medialny: