Akademia Sztuki PZU
Bezpłatne lekcje muzealne
Bezpłatne lekcje muzealne w ramach Akademii Sztuki PZU odbywać się będą w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa od kwietnia do końca czerwca 2022 r. Do wyboru jest forma stacjonarna lub online.
Bezpłatne lekcje muzealne przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a ich zakres merytoryczny dostosowany zostanie do wieku uczestników. Lekcje stacjonarne, 60-minutowe, prowadzone w Koszarach Kantonistów i ogrodach Łazienek Królewskich, odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach: 10.15, 11.30, 12.45 i 14.00. Lekcje zdalne, 40-minutowe, prowadzone będą przy pomocy programu umożliwiającego łączenie się online (ZOOM). Link do zajęć wygenerowany zostanie przez Muzeum i wysłany opiekunowi grupy.
Przyjmowanie zgłoszeń na odbywa się przez poniższy formularz - przejdź do formularza rezerwacji dla grup.
Istnieje możliwość zamówienia lekcji tłumaczonej na Polski Język Migowy; w tym celu należy wpisać informację w formularzu zgłoszeniowym, także w rubryce "Pytania do organizatora".
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem lekcji - pobierz tutaj.
Dodatkowe informacje: tel. (+48) 518 684 215, e-mail: RezerwacjeMLiJ@lazienki-krolewskie.pl
Uprzejmie informujemy, że pula bezpłatnych zajęć w ramach Akademii Sztuki PZU została już wyczerpana.
TEMATY LEKCJI
Poznajemy leśne drzewa
Uczestnicy zajęć nauczą się rozpoznawać gatunki drzew rosnące w polskich lasach. Będą wiedzieli, gdzie występują i jakie warunki są im niezbędne do życia.
Przyroda wokół nas, czyli jak być uważnym obserwatorem przyrody
Celem zajęć jest uwrażliwienie uczniów na otaczającą nas przyrodę oraz uświadomienie im, że wiedzę o florze i faunie można czerpać także z własnych obserwacji.
Zwierzęta różnych stref klimatycznych
Uczestnicy zajęć poznają ssaki z trzech stref klimatycznych: okołorównikowej, umiarkowanej i okołobiegunowej. Dowiedzą się, w jaki sposób warunki klimatyczne wpływają na biologię żyjących na danym terenie zwierząt.
Tropy i ślady zwierząt
Zajęcia uczą rozpoznawać tropy i ślady żyjących w Polsce ptaków i ssaków oraz odróżniać ślady od tropów.