Rzeźby przy Starej Oranżerii
Przed budynkiem Starej Oranżerii, od strony południowej, znajduje się prostokątny ogród z rzeźbami, wyodrębniony grubym murem ogrodzenia, w którego narożach stoją kamienne, ozdobne wazony wykonane w pracowni królewskiej. Wejścia strzegą dwa lwy. Ten ogród o układzie geometrycznym stanowi galerię rzeźby na wolnym powietrzu.
Obecnie znajdują się tu popiersia cezarów rzymskich: Hadriana, Kaliguli, Wespazjana, Witeliusza, Tyberiusza, Juliusza Cezara, Pompejusza i Trajana. Wykonane przez Pincka, do ostatniej wojny zdobiły galerie kolumnowe Pałacu na Wyspie.
Przy wejściu na schody prowadzące do Pomarańczarni stoją Apollo i Wenus. Wykonane w pracowni królewskiej w początkach lat 70. XVIII w., zdobiły taras Pałacu na Wyspie. Do tego samego zespołu należą także figury Fauna z koźlęciem i Bachusa. Przed kilkunastu laty przybyły tu rzeźby symbolizujące Wisłę i Bug, wykonane przez Righiego i zdobiące w czasach króla naroża tarasu południowego Pałacu na Wyspie. Ogród uzupełniają jeszcze dwa sfinksy marmurowe i osiem marmurowych wazonów.
Od strony skarpy stoi postać Satyra. Tę kamienną rzeźbę wykonał niezidentyfikowany rzeźbiarz około 1930 r.