Cyrkulacja wody jako istotny element architektury i planów urbanistycznych to temat spotkania, które poprowadzą Małgorzata Kuciewicz i Simone De Iacobis z warszawskiego studia architektoniczno-badawczego CENTRALA.
Podczas spotkania mowa będzie również o hydrobiologii w architekturze. Zaprezentowane zostaną urządzenia wzmacniające odbiór zjawisk atmosferycznych, w tym architektura aktywowana siedmioma rodzajami deszczu. Eksperci pokażą też projekty architektoniczne, których komponentem są procesy przyrodnicze w skali planetarnej.
Przed spotkaniem, od godz. 17.00 zapraszamy do zwiedzania nowej przestrzeni ekspozycyjnej w Wodozbiorze (wstęp wolny). Budynek, zwany również Rezerwuarem, poddany został gruntownym pracom konserwatorsko-remontowym, które przywróciły mu dawną świetność. Jego niezwykłą historię przybliża wystawa o dawnym układzie wodnym Łazienek Królewskich. Zwiedzający zobaczą m.in., jak wyglądała drewniana rynna odprowadzająca wodę z dziedzińca obiektu.
Spotkanie "Architektura i woda" jest częścią programu edukacyjnego do projektu "Źródła przemian. Ochrona i udostępnienie historycznego dziedzictwa Łazienek Królewskich. Konserwacja i remont Białego Domku oraz Wodozbioru wraz z zabytkowym ogrodem w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie".
Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.
Grudniowe spotkania z edukatorami
Dla rodzin z dziećmi od 7 lat
Nowa Palmiarnia Przeczytaj cały wpisTeatralna strefa malucha
Cykl animacji dla dzieci w wieku 1-3 lat i opiekunów
Stara Kordegarda Przeczytaj cały wpisŚladami "Nocy listopadowej"
Spacer instruktorski dla nauczycieli
Ogrody Przeczytaj cały wpis