Zapraszamy na koncert Wojciecha Waleczka, laureata wielu nagród, od parunastu lat prowadzącego szeroko zakrojoną działalność koncertową w krajach Unii Europejskiej, a także w Szwajcarii, Bośni i Hercegowinie, Mołdawii, Rosji, Kazachstanie, Jordanii, Palestynie, Iranie, Iraku, Kanadzie, Japonii, Argentynie oraz w USA.
Pianista występował jako solista z orkiestrami filharmonii: Kaliskiej, Koszalińskiej, Lubelskiej, Łódzkiej, Opolskiej, Pomorskiej, Rzeszowskiej, Szczecińskiej, Śląskiej, Świętokrzyskiej, Wrocławskiej, Zabrzańskiej oraz z Polską Filharmonią Kameralną Sopot, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Capellą Bydgostiensis, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej w Krakowie, Polską Orkiestrą „Sinfonia Iuventus, Elbląską Orkiestrą Kameralną, Karlowarską Orkiestrą Symfoniczną, Narodową Orkiestrą Kameralną Mołdawii, Ammańską Orkiestrą Symfoniczną oraz Kaposvárską Orkiestrą Symfoniczną.
Ma na swoim koncie wiele wyróżnień. Są to m.in.: III nagroda, nagroda im. Artura Rubinsteina, ufundowana przez Anielę Rubinstein oraz nagroda specjalna Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku na II Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Pianistów "Artur Rubinstein in memoriam" w Bydgoszczy (1996), I nagroda oraz nagroda za najlepsze wykonanie koncertu na IV Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. F. Liszta we Wrocławiu (1997), III nagroda na VII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Liszta "Premio Mario Zanfi" w Parmie (2000), II nagroda na Festiwalu Młodych Pianistów w Gdańsku (2002), III nagroda na VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Seilera w Palermo (2005) oraz III nagroda na III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Liszta we Wrocławiu (2005).
Podczas niedzielnego koncertu pod Pomnikiem Chopina wykona następujące utwory:
Wariacje B-dur op. 12 na temat "Je vends des Scapulaires"
Walce op. 34
As-dur nr 1
a-moll nr 2
F-dur nr 3
Liszt-Chopin
Six Chants polonais de Frederic Chopin S. 480 (transkrypcja na fortepian 6 pieśni Chopina z op. 74
"Życzenie"
"Wiosna"
"Pierścień"
"Hulanka"
"Moja Pieszczotka"
"Narzeczony"
Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22.
Koncerty, które we współpracy z Łazienkami Królewskimi organizuje Stołeczna Estrada i Towarzystwo im. Fryderyka Chopina, cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców Warszawy. Co roku bierze w nich udział 80 tys. słuchaczy, zaś pianiści traktują występy jako zaszczyt.
Po raz pierwszy koncerty pod Pomnikiem Chopina zorganizowano w 1959 r., wkrótce po zrekonstruowaniu pomnika wybitnego polskiego kompozytora. Od tego czasu odbywają się tam nieprzerwanie, wpisując się w kulturalny kalendarz stolicy.
Młodzi wirtuozi w Łazienkach
Pałac na Wyspie Przeczytaj cały wpisSalony Muzyczne
Między Europą a Azją
Pałac na Wyspie Przeczytaj cały wpisSalony Muzyczne
Między Szymanowskim i Pendereckim
Pałac na Wyspie Przeczytaj cały wpis