Zapraszamy na recital Mateusza Rożka, koncertującego w kraju i za granicą, laureata licznych nagród na krajowych i międzynarodowych konkursach.
Pianista grał w Polsce, Niemczech, Czechach, Włoszech, Chinach i USA, m.in. w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, Dworku im. F. Chopina w Dusznikach Zdroju, Pałacu Radziwiłłów w Antoninie, Muzeum Karola Szymanowskiego w Willi ATMA i Galerii Władysława Hasiora w Zakopanem, Filharmonii w Berlinie, Opolu, Krakowie, Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, Kunstsammlungen w Cottbus, Teatrze Muzycznym w Görlitz, Ronghong College w Zhuhai oraz The American Center of Polish Culture w Waszyngtonie.
Jest stypendystą Prezydenta Miasta Opola (2003-2006), został czterokrotnie uhonorowany tytułem "Orła Opolskiego". W latach 2001-2007 należał do grona podopiecznych Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Jest również dwukrotnym stypendystą Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej (2005-2007).
Brał udział w krajowych i zagranicznych konkursach pianistycznych, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia - 26. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny B. Smetany w Pilznie - wyróżnienie, 51. Steinway Klavierspiel Wettbewerb w Berlinie - II nagroda i nagroda specjalna Deutsche Chopin Gesellschaft, II Ogólnopolski Konkurs Chopinowski im. Władysława Kędry w Łodzi - II nagroda.
Podczas niedzielnego koncertu w Łazienkach Królewskich wykona następujące utwory Fryderyka Chopina:
Ballada F-dur op. 38
Mazurki op. 24
g-moll nr 1
C-dur nr 2
As-dur nr 3
b-moll nr 4
Impromptu As-dur op. 29
Fantaisie-Impromptu cis-moll op. 66
Nokturn H-dur op. 32 nr 1
Polonez As-dur op. 53.
Koncerty, które we współpracy z Łazienkami Królewskimi organizuje Stołeczna Estrada i Towarzystwo im. Fryderyka Chopina, cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców Warszawy. Co roku bierze w nich udział 80 tys. słuchaczy, zaś pianiści traktują występy jako zaszczyt.
Po raz pierwszy koncerty pod Pomnikiem Chopina zorganizowano w 1959 r., wkrótce po zrekonstruowaniu pomnika wybitnego polskiego kompozytora. Od tego czasu odbywają się tam nieprzerwanie, wpisując się w kulturalny kalendarz stolicy.
Młodzi wirtuozi w Łazienkach
Pałac na Wyspie Przeczytaj cały wpisSalony Muzyczne
Między Europą a Azją
Pałac na Wyspie Przeczytaj cały wpisSalony Muzyczne
Między Szymanowskim i Pendereckim
Pałac na Wyspie Przeczytaj cały wpis