Zapraszamy na koncert Weroniki Chodakowskiej, laureatki ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych, koncertującej w kraju i za granicą.
Pianistka naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 11 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Odniosła wtedy pierwsze sukcesy konkursowe, zdobyła m.in. I nagrodę w Konkursie im. "Dame Ruth Raithlon" w Warszawie oraz I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Duetów Dziecięcych "Duettino".
W trakcie nauki w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina pojawiły się kolejne laury na ogólnopolskich, a także międzynarodowych konkursach pianistycznych. Zaliczyć do nich można III nagrodę w IX Śląskim Konkursie Pianistycznym w Zabrzu, I nagrodę w I Zachodniopomorskim Konkursie Pianistycznym w Szczecinie, III nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym "Per aspera ad astra" w Kielcach oraz wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Karola Szymanowskiego w Warszawie.
W ostatnich latach pianistka rozwinęła swoją działalność koncertową, występując na estradach warszawskich, m.in. w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego, a także w innych miastach Polski, m.in. w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach i Filharmonii Szczecińskiej. W 2008 r. zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych, gdzie wystąpiła m.in. w Nevada City w Kalifornii, spotykając się z gorącym przyjęciem publiczności.
Podczas koncertu w Łazienkach Królewskich wykona następujące utwory Fryderyka Chopina:
Nokturny op. 55
f-moll nr 1
Es-dur nr 2
2 Walce
As-dur op. 42
f-moll op. 70 nr 2
Ballada f-moll op. 52
Mazurki op. 59
a-moll nr 1
As-dur nr 2
fis-moll nr 3
Polonez-fantazja As-dur op. 61.
Recitale, które we współpracy z Łazienkami Królewskimi organizuje Stołeczna Estrada i Towarzystwo im. Fryderyka Chopina, cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców Warszawy. Co roku bierze w nich udział 80 tys. słuchaczy, zaś pianiści traktują występy jako zaszczyt.
Po raz pierwszy koncerty pod Pomnikiem Chopina zorganizowano w 1959 r., wkrótce po zrekonstruowaniu pomnika wybitnego polskiego kompozytora. Od tego czasu odbywają się tam nieprzerwanie, wpisując się w kulturalny kalendarz stolicy.
Młodzi wirtuozi w Łazienkach
Pałac na Wyspie Przeczytaj cały wpisSalony Muzyczne
Między Europą a Azją
Pałac na Wyspie Przeczytaj cały wpisSalony Muzyczne
Między Szymanowskim i Pendereckim
Pałac na Wyspie Przeczytaj cały wpis