Zapraszamy na koncert znakomitych młodych instrumentalistów, którzy są uczestnikami programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Wystąpią: Amelia Bryl, Wojciech Mizera, Zuzanna Moskwik i Agnieszka Wojtowicz.
W programie koncertu są utwory takich kompozytorów, jak: Bacewicz, Bach, Chopin, Głazunow, Ginastera, Henze, Monn, Szeluto i Szymanowski. Bilety na wydarzenie w cenie 10 zł można nabyć w kasach Muzeum Łazienki Królewskie.
Amelia Bryl z Olsztyna, urodzona w 2006 r. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w wieku 6 lat. Obecnie uczy się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. F. Chopina
w Olsztynie. Jest laureatką m. in. IV Ogólnopolskiego Konkursu Miniatury Wiolonczelowej im. L. Szymłowskiego w Warszawie (I miejsce w 2018, 2017 i 2016), VII Ogólnopolskich Spotkań Młodych Wiolonczelistów wiolonczELKa w Ełku (I miejsce oraz nagroda specjalna w 2018), VII Ogólnopolskiego Konkursu Wiolonczelowego w Sochaczewie (II miejsce w 2017), konkursu "Mali dziś, wielcy jutro" w Białymstoku (I miejsce w 2015). Od pięciu lat współtworzy kwartet, który zwyciężył m.in. w VI Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej "Brodnica Ensemble" (2018), Jesiennych Konfrontacjach Zespołów Kameralnych PSM I i II st. w Inowrocławiu (2017), XIV Sochaczewskich Spotkaniach Kameralnych PSM I i II st. (2016), I Międzynarodowym Konkursie Zespołów Instrumentalnych i Kameralnych Szkół Muzycznych I i II stopnia w Tymbarku (2016). Brała udział w licznych koncertach charytatywnych, występowała ponadto w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. W 2016 r. była uczestnikiem Lusławickiej Orkiestry Talentów, projektu realizowanego przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Pod opieką Funduszu jest od 2018 r.
Wojciech Mizera z miejscowości Chromiec w woj. wielkopolskim, urodzony w 2000 r. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 11 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Jarocinie. Obecnie jest uczniem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu. Jako solista i kameralista zdobył laury w ponad 35 konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. w Polsce, Austrii, Czechach i na Słowacji. Występował na różnych festiwalach muzyki gitarowej, np. na Festiwalu Polska Akademia Gitary i Letnich Warsztatach Gitarowych w Jedlinie-Zdroju. Jest dwukrotnym stypendystą Prezydenta Miasta Poznania. Pod opieką Funduszu pozostaje od 2018 r.
Zuzanna Moskwik z Warszawy, urodzona w 2001 r. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 7 lat w ZPSM nr 4 im K. Szymanowskiego w Warszawie, gdzie pracuje pod kierunkiem prof. Wilii Ochockiej-Janusz. Do jej osiągnięć należą: III miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym "Od Bacha do Szymanowskiego" w Warszawie (2017), II miejsce w X Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym "Mistrz Klawiatury" w Warszawie (2017), III miejsce w Międzynarodowym Konkursie "Kaunas Sonorum" w Kownie (2017), Grand Prix i nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu kompozytora narodowego w I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym "Primavera" w Rydze (2017), III miejsce w XX Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie (2018), I miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Młodych Indywidualności im. T. Paciorkiewicza w Sierpcu (2018), I miejsce w X Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. I. J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim (2018). Występowała m.in. w Filharmonii Narodowej, Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina, Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, Łazienkach Królewskich, Atmie, Żelazowej Woli, Pałacu w Jabłonnie i na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Grała również w Finlandii, Szwajcarii, na Litwie i Łotwie. W 2018 r. została stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w 2019 r. zdobyła stypendium Programu "Młoda Polska" Narodowego Centrum Kultury. Pod opieką Funduszu jest od 2018 r.
Agnieszka Wojtowicz z Poznania, urodzona w 2000 r. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7 lat. Uczęszcza do Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. M. Karłowicza. Brała udział w ponad 50 konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, podczas których zdobyła wiele nagród. Do jej największych osiągnięć należą: I miejsce podczas International Association of Art "The Muse" w Atenach (2018), I miejsce w VIII International Music Competition w Belgradzie (2016, 2018), III miejsce w Ogólnopolskim Cieszyńskim Konkursie Skrzypcowym (2018), I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Talenty Skrzypcowe" w Poznaniu (2018), I miejsce w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych w Elblągu (2015), II miejsce w III Międzynarodowym Konkursie Młodych Skrzypków w Krakowie (2015). W 2017 r. zdobyła I nagrodę w konkursie Golden Classical Music Awards International Competition w Nowym Jorku i została zaproszona na recital do Carnegie Hall. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich, m.in. w ramach Zimowej Akademii Muzyki w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Jest laureatką programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska", stypendystką Miasta Luboń, MKiDN, wielokrotnie otrzymała Nagrodę Miasta Poznania. Pod opieką Funduszu pozostaje od 2017 r.
Krajowy Funduszu na rzecz Dzieci - stowarzyszenie społeczne, które wspiera w rozwoju uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, wyróżniających się wybitnymi uzdolnieniami poznawczymi, muzycznymi, baletowymi i plastycznymi.
Młodzi wirtuozi w Łazienkach
Pałac na Wyspie Przeczytaj cały wpisSalony Muzyczne
Między Europą a Azją
Pałac na Wyspie Przeczytaj cały wpisSalony Muzyczne
Między Szymanowskim i Pendereckim
Pałac na Wyspie Przeczytaj cały wpis