Poczuj atmosferę dawnych dworów polskich z przełomu wieków. Poznaj tradycję polowań oraz tajniki udanego grzybobrania dzięki praktycznym poradom.
Właściciele szlacheckich dworów chętnie spędzali czas w gronie rodziny, sąsiadów i przyjaciół. Gościom gospodarze, oprócz przyjemności stołu, starali się zapewnić różnego rodzaju rozrywki. Jeśli w majątku był staw, korzystano z przejażdżek łodzią, wybierano się na raki, łowiono ryby. Urządzano także wspólne wyprawy na grzyby oraz polowania na dziki, łosie, lisy, cietrzewie, kaczki, głuszce, zające, sarny i niedźwiedzie.
Dowiemy się, jak na przełomie XIX i XX wieku należało przygotować się na polowanie. Posłuchamy opowieści o tradycjach związanych z grzybobraniem. Nauczymy się również rozpoznawać najpopularniejsze gatunki grzybów.
Czas trwania: 1,5 h. Warsztaty towarzyszą wystawie czasowej "Odnalezione obrazy. Fotoestetyka hrabiego Benedykta Henryka Tyszkiewicza (1852-1935)" w Stajniach Kubickiego.
Prowadzenie:
Leszek Tarwacki - miłośnik historii, członek stowarzyszenia rekonstrukcji historycznej Semper Fidelis Res Publicae, znawca historii, zwyczajów i kultury.
Nieznane oblicze Leonarda da Vinci
Warsztaty dla dzieci w wieku 9-13 lat i opiekunów
Stajnie Kubickiego Przeczytaj cały wpisKrólewskie szkoły jazdy
Warsztaty dla dzieci w wieku 7-10 lat i opiekunów
Stajnie Kubickiego Przeczytaj cały wpisDrewniane koniki
Warsztaty stolarki dla dzieci w wieku 7-10 lat i opiekunów
Stajnie Kubickiego Przeczytaj cały wpis