Z OSTATNIEJ CHWILI! W związku z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2 szkolenie dla nauczycieli się nie odbędzie. Nowy termin wydarzenia podany zostanie na stronie internetowej Muzeum.
Nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz przedmiotów przyrodniczych, artystycznych i humanistycznych w klasach IV-VIII zapraszamy do udziału w interdyscyplinarnym szkoleniu przyrodniczo-artystycznym, które odbędzie się w ogrodach Łazienek Królewskich.
Szkolenie koncentrować się będzie wokół drzew, na które uczestnicy spojrzą okiem przyrodnika i które wykorzystają jako inspirację do twórczych działań.
Zaprezentowane zostaną konkretne ćwiczenia przyrodniczo-artystyczne, do wykorzystania w pracy z uczniami w pobliskim parku lub w otoczeniu drzew rosnących przy szkole.
Uczestnicy szkolenia skupią się na charakterystycznych częściach roślin: korzeniach, korze, liściach, owocach i nasionach oraz postarają się spojrzeć na drzewo w szerzej perspektywie, posługując się zmysłem dotyku, wzroku, słuchu, węchu, a nawet smaku.
Poznają metody pracy z mitem, wykorzystując przestrzeń Łazienek Królewskich do twórczych działań oraz biorąc na warsztat opowieści o ogrodzie Hesperyd i sądzie Parysa. Wykonają również kompozycje z naturalnych materiałów, inspirowane malarskimi dziełami sztuki.
Szkolenie odbędzie się 10 października 2020 r. w godz. 10.00-14.00. Miejsce spotkania: przy kasie w Podchorążówce. Wstęp - 10 zł (bilety do nabycia w kasach w Podchorążówce i w Starej Oranżerii), obowiązują zapisy: rezerwacje@lazienki-krolewskie.pl lub (+48) 22 50 60 183 (liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń), w zgłoszeniu należy podać informację o nauczanym przedmiocie, typie szkoły i klasie. Osoby zainteresowane otrzymaniem zaświadczenia o udziale w szkoleniu prosimy o kontakt pod adresem: p.organisciak@lazienki-krolewskie.pl
Prowadzące szkolenie:
Paulina Organiściak-Kwiatkowska - biolog, ornitolog, edukator przyrodniczy dla dzieci i dorosłych, od 2018 r. specjalista ds. edukacji w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Współpracowała z Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie i Muzeum Urodzenia Domu Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Autorka tekstów popularnonaukowych, m.in. w czasopiśmie "Przyroda Polska". Miłośniczka zwierząt, hobbystycznie terrarysta i wolontariuszka fundacji "Koty z Grochowa".
Anna Zajda - absolwentka Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz studiów podyplomowych ("Książka i literatura dla dzieci i młodzieży") na Uniwersytecie Warszawskim. Animatorka, autorka stref edukacji dla dzieci i koordynatorka warsztatów rodzinnych w Muzeum Łazienki Królewskie. Miłośniczka książek obrazowych i opowiadania bajek.
Grudniowe spotkania z edukatorami
Dla rodzin z dziećmi od 7 lat
Nowa Palmiarnia Przeczytaj cały wpisTeatralna strefa malucha
Cykl animacji dla dzieci w wieku 1-3 lat i opiekunów
Stara Kordegarda Przeczytaj cały wpisŚladami "Nocy listopadowej"
Spacer instruktorski dla nauczycieli
Ogrody Przeczytaj cały wpis