Zapraszamy do oglądania wystawy w Galerii Plenerowej przy Al. Ujazdowskich, na której prezentowane są obrazy akwarelisty Tytusa Brzozowskiego.
Wystawa obejmuje trzydzieści obrazów, namalowanych przez artystę w ciągu ostatnich ośmiu lat. Odnajdziemy tu ulubione motywy twórcy, takie jak: latające kamienice, tramwaje wyjeżdżające wprost z budynków czy ludzie lewitujący ponad dachami. Warszawskie obiekty układają się w nowe sceny miejskie, usytuowane w surrealistycznych okolicznościach: na mostach, w kolorowych balonach czy tarasach zawieszonych wśród chmur.
Oprócz Warszawy artysta zabiera nas do Krakowa, Katowic, Szczecina i Łodzi, a także w podróż za granicę, do Chicago, Paryża i Wilna, gdzie w pracach z serii "Tytus Brzozowski. 12 miast" pokazuje miejsca i obiekty, stanowiące ślady polskiego dziedzictwa. Ciekawostką jest niepublikowany dotąd obraz, przedstawiający zabudowania chińskie i polskie. To praca przygotowana na zlecenie konsulatu polskiego jako prezent dla władz regionu po wystawie, zorganizowanej w ramach Chengdu Europe Culture Season.
Tytus Brzozowski to akwarelista i architekt zafascynowany duszą miasta. Zestawia często sylwetki gmachów i ludzi, tworząc barwne, pogodne sceny z pogranicza rzeczywistości i fantastyki. Jego ulubioną bohaterką jest Warszawa. Pomimo surrealistycznego posmaku, obrazy związane są z prawdziwą historią polskich miast. Artysta wychodzi niekiedy poza sferę akwareli, jak zrobił to na potrzeby projektów warszawskich murali, wielkoformatowej książki obrazkowej "Miastonauci", a także pejzaży zrujnowanej stolicy do filmu "Po apokalipsie". Jego obrazy wystawiano m.in. podczas Sezonu Kultury Polskiej w Ningbo oraz Chengdu Europe Culture Season w Chinach; indywidualne wystawy odbyły się m.in. w Chicago czy szwajcarskim Rapperswilu. Prace są również wykorzystywane przez Polską Organizację Turystyczną do promocji Polski na targach międzynarodowych. Specjalnością i wyróżnikiem artysty są prelekcje o architekturze i historii Warszawy, które prowadzi w ramach swoich ekspozycji.