Posłuchamy opowieści o tym, jak wyglądały XIX-wieczne puszcze i stepy, a także jakie zwierzęta można było wówczas tam spotkać.
XIX-wieczna przyroda fotografowana przez hrabiego Benedykta Henryka Tyszkiewicza znacznie różniła się od współczesnej. Lasy były rozległe i pełne zwierzyny, na którą polowali myśliwi. Populacje leśnych gatunków były liczne, a idea ochrony przyrody dopiero zaczynała się rozwijać.
Podczas spotkania poznamy przyrodę XIX-wiecznych puszczy i stepów. Dowiemy się, jak zmieniało się podejście ludzi do gatunków zamieszkujących te przestrzenie i jakie miało to konsekwencje dla liczebności i zachowania dzikich zwierząt.
Czas trwania: 1 h. Wstęp 5 zł / osoba; bilety do nabycia w kasie w Stajniach Kubickiego.
Spotkanie towarzyszy wystawie czasowej "Odnalezione obrazy. Fotoestetyka hrabiego Benedykta Henryka Tyszkiewicza (1852-1935)" w Stajniach Kubickiego.
Prowadzenie:
Radosław Pomagalski - z wykształcenia i zamiłowania przyrodnik. Studiował biologię na Uniwersytecie Warszawskim. Od czasów studenckich prowadzi w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa lekcje muzealne i warsztaty o tematyce przyrodniczej. Autor realistycznych kolorowanek dla najmłodszych. Właściciel pokaźnej kolekcji egzotycznych zwierząt.
Nieznane oblicze Leonarda da Vinci
Warsztaty dla dzieci w wieku 9-13 lat i opiekunów
Stajnie Kubickiego Przeczytaj cały wpisKrólewskie szkoły jazdy
Warsztaty dla dzieci w wieku 7-10 lat i opiekunów
Stajnie Kubickiego Przeczytaj cały wpisDrewniane koniki
Warsztaty stolarki dla dzieci w wieku 7-10 lat i opiekunów
Stajnie Kubickiego Przeczytaj cały wpis