Już po raz dziewiąty zapraszamy rodziny z dziećmi na wakacyjną przygodę, która potrwa od 22 czerwca do 8 września 2019 r.
Jeśli chcecie zostać tropicielami tajemnic i dowiedzieć, kto straszy na zamku w Czersku, co to jest kenotron, kto mieszkał w Ermitażu, kim była Sue Ryder, do czego służyła koreańska lektyka "gama", co to jest Chryzokola, co przywiozła Wanda Rutkiewicz z wyprawy na Mount Everest i odpowiedzieć na pytanie: "Czy Warszawa jest kobietą?", koniecznie weźcie udział w naszej fantastycznej zabawie. Aby rozpocząć przygodę, wystarczy wejść na stronę http://www.razdwatrzywarszawiak.pl, zarejestrować się i za darmo pobrać przygotowane materiały. Na wszystkich graczy czekają nowe wyzwania i ciekawe miejsca, a dla wytrwałych przygotowaliśmy nagrody.
Na wspólną zabawę zaprasza Muzeum Powstania Warszawskiego oraz współorganizatorzy: Dom Spotkań z Historią, Dorożkarnia - Dom Kultury, Dział Starej Książki Medycznej Głównej Biblioteki Lekarskiej, Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, Kordegarda - Galeria Sztuki Narodowego Centrum Kultury, Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie, Muzeum Fryderyka Chopina NIFC, Muzeum Geologiczne PIG-PIB, Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin", Muzeum Historyczne w Legionowie, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Muzeum Karykatury, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie, Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Niepodległości, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Pragi, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie, Muzeum Sue Ryder, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Ziemi PAN w Warszawie, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Przystanek Historia - Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki, Stacja Muzeum, Towarzystwo Ubezpieczeń Prudential, VIII Ogród Jordanowski, Zamek Królewski w Warszawie, Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku.
Gra "Raz, dwa, trzy warszawiakiem jesteś Ty" zdobyła Grand Prix Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej 2016 oraz Złoty Słonecznik 2015 w konkursie na najciekawsze inicjatywy kulturalne dla dzieci.