Zapraszamy na Salony Muzyczne, które są kontynuacją letnich Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich. Wystąpią: Kamil Zawadzki (skrzypce) oraz Wojciech Świętoński (fortepian).
W programie niedzielnego koncertu są następujące utwory:
H. Wieniawski :
- Legenda, op. 17
- Wariacje na Temat Własny, op. 15
- Polonez D-Dur, op. 4
R. Statkowski - Krakowiak op. 7
E. Młynarski - Mazur op. 7
K. Szymanowski
- Mazurki na fortepian op. 50 nr 5-8
- Nocturn i Tarantelle op. 28 na skrzypce i fortepian
Bilety na Salony Muzyczne są do nabycia w kasach w Podchorążówce, Starej Oranżerii oraz w Stajniach Kubickiego (wt.-czw. godz. 10.00-15.00, pt.-sob. godz. 10.00-16.00, niedz. 10.00-15.00) lub za pośrednictwem serwisu kicket.com - KUP BILET (doliczana jest opłata transakcyjna).
Wojciech Świętoński - pianista, kameralista, doktor sztuki. Członek Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków oraz Stowarzyszenia Artystów STOART. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Twórca i dyrektor artystyczny cyklu koncertów "Chwile ulotne" w Pałacu Radziwiłłów w Nieborowie. Laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych w Kijowie i Rzymie. Współpracuje z Filharmonią Narodową. Regularnie występuje w salach koncertowych Europy, z recitalami i z towarzyszeniem orkiestry. Współpracował z wieloma zespołami (Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus, Polska Orkiestra Radiowa, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia), występując pod batutą m.in. Moniki Wolińskiej, Grzegorza Mielimąki, Tomasza Bugaja oraz Szymona Kawalli. Koncertował podczas obchodów Roku Karola Szymanowskiego oraz Roku Fryderyka Chopina. Jego występy inaugurowały Paradę Schumana oraz otwarcie Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Wystąpił na takich festiwalach, jak: Stagione Concertistica (Tropea), Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów Krakowskich, Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku, Festiwal Sopockiej Sztuki Wokalnej, Dni Muzyki Andrzeja Kurylewicza (Warszawa), Festiwal Polskiej Muzyki Współczesnej Musica Polonica Nova we Wrocławiu, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej "Muzyka na Szczytach" w Zakopanem, Letni Festiwal im. Jerzego Waldorffa w Radziejowicach, HART Fest (Oxford), Klavierwoche (Heidelberg). W jego dorobku znajdują się płyty: Paweł Łukaszewski "Musica profana 2" - album nominowany do nagrody Fryderyk, "Wieniec pieśni do słów Marii Konopnickiej" - płyta zrealizowana dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Warszawy, Stanisław Wisłocki "Piano works" - album pod patronatem Rektora UMFC, Mikołaj Bugajak "Strange Sounds And Inconceivable Deeds", Przemysław Gintrowski "Tren" - płyta sfinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego; jej wydanie wieńczyło obchody Roku Zbigniewa Herberta.
Kamil Zawadzki - dr sztuki w dziedzinie muzycznej w dyscyplinie instrumentalistyka. Jest laureatem II i III Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszy Recital w Żaganiu (2010, 2011), Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego w Sion w Szwajcarii (2009), Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska" (2009). Zdobył również m.in. II nagrodę w Konkursie Sonat Solowych (2008), IV nagrodę i wyróżnienie w Międzynarodowym Bałtyckim Konkursie Skrzypcowym (2006), II nagrodę oraz nagrodę dla największej indywidualności artystycznej w Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Ireny Dubiskiej w Łodzi (2003), I nagrodę oraz nagrodę specjalną w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów w Bydgoszczy (2003). W latach 2010-2018 był asystentem w AM im G. i K. Bacewiczów w Łodzi. W 2011/2012 otrzymał stypendium tejże uczelni dla najlepszych doktorantów, był również członkiem senatu. W 2012 r. zainaugurował z orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej festiwal im. T. Wrońskiego "Mistrzowie Polskiej Wiolinistyki", z którą następnie czterokrotnie wystąpił w kolejnych sezonach artystycznych. Koncertował w Niemczech, Szwajcarii i we Francji. Występował również w Chinach, gdzie dał przeszło 17 koncertów solowych z orkiestrą Vienna Royal Artists. Jest wykładowcą Międzynarodowych Kursów Muzycznych w Żaganiu, Letniej Akademii Muzyki w Łodzi oraz Młodzieżowej Akademii Muzycznej w Łodzi. Od 2017 r. jest członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków w Warszawie, z ramienia którego zasiada w komisjach konkursowych na stanowiska dyrektorów polskich filharmonii, teatrów operowych i innych instytucji kultury.
Młodzi wirtuozi w Łazienkach
Pałac na Wyspie Przeczytaj cały wpisSalony Muzyczne
Między Europą a Azją
Pałac na Wyspie Przeczytaj cały wpisSalony Muzyczne
Między Szymanowskim i Pendereckim
Pałac na Wyspie Przeczytaj cały wpis