Zapraszamy na Salony Muzyczne, podczas których wystąpi zespół ThreeK TRIO. Koncert będzie wyjątkową podróżą przez historię i nowatorskie interpretacje muzyki klasycznej.
Rozpoczniemy od romantycznej kompozycji Edwarda Griega, której majestatyczne "dźwięki z czasów Holberga" odsłonią bogactwo stylizowanej barokowo muzyki. Następnie posłuchamy współczesnych interpretacji dzieł Stanisława Moniuszki w ujęciu Mikołaja Majkusiaka. To piękny hołd dla polskiego dziedzictwa pieśni romantycznej, w nowoczesny sposób oddający wielkość utworów najwybitniejszego polskiego kompozytora operowego XIX w. Dźwięki "Oblivion" Astora Piazzolli, które wybrzmią jako kolejne, przywołają atmosferę argentyńskiego tanga. Kompozycja Dmitria Schostakowitscha wyzwoli zaś głębsze przemyślenia i przeżycia. Na zakończenie Wojciech Kilar, łącząc w "Orawie" folklor góralski z nowoczesnym brzmieniem, wprowadzi muzyczną lekkość i radość.
PROGRAM KONCERTU
Edward Grieg - Suita z czasów Holberga, op. 40
Preludium
Gawot
Rigaudon
Mikołaj Majkusiak - Pięć myśli o Moniuszce
Stary kapral
Pieśń wieczorna
Dziad i baba
Matko, już nie ma cię
Prząśniczka
Astor Piazzolla - Oblivion
(Krzysztof Polnik - acc.1, Kacper Batycki - acc.2, Kacper Kaczmarek - bandoneon)
Dmitri Schostakowitsch - Kwartet smyczkowy fis-moll nr 7 op. 108
Allegretto
Lento
Allegro-Allegretto
Wojciech Kilar - Orawa
Bilety na koncert są do nabycia w kasach w Podchorążówce, Starej Oranżerii i Stajniach Kubickiego (wt.-śr. godz. 10.00-15.00, czw.-pt. godz. 10.00-17.00, sob. godz. 12.00-17.00, niedz. 10.00-15.00) lub online - KUP BILET (doliczana jest opłata transakcyjna).
Z przyczyn organizacyjnych Muzeum zastrzega sobie możliwość zmiany programu koncertu.
Threek Trio - w skład zespołu wchodzi trzech młodych, ambitnych i pełnych pasji muzyków, studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie: Krzysztof Polnik, Kacper Batycki i Kacper Kaczmarek. W ich repertuarze znajdują się dzieła z różnych epok - od renesansu przez barok, klasycyzm, romantyzm aż po XX i XXI w. Zespół potrafi wykonywać zarówno muzykę poważną, artystyczną, jak i rozrywkową, co świadczy o ich wszechstronności i elastyczności w interpretacji różnych utworów. Choć każdy z muzyków jest inny i oryginalny, to razem tworzą spójną całość, co przekłada się na muzyczną symbiozę. Zespół ma na swoim koncie wiele krajowych i międzynarodowych nagród: III miejsce w XII Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym im. Andrzeja Krzanowskiego ALKAGRAN, II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu, II nagrodę na International Accordion Competition - Vilnius (Wilno), II miejsce na XX Konfrontacjach Akordeonowych w Gorlicach, I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej - KraCamera 2023 (Kraków), I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Puli 2023 (Chorwacja).
Młodzi wirtuozi w Łazienkach
Pałac na Wyspie Przeczytaj cały wpisSalony Muzyczne
Między Europą a Azją
Pałac na Wyspie Przeczytaj cały wpisSalony Muzyczne
Między Szymanowskim i Pendereckim
Pałac na Wyspie Przeczytaj cały wpis