Zapraszamy na Salony Muzyczne, podczas których wystąpi duet akordeonowy w składzie: Mateusz Stankiewicz i Dawid Rydz.
Podczas koncertu posłuchamy współczesnego akordeonu koncertowego w jego najbardziej barwnej i ekspresyjnej odsłonie, jako instrumentu o ogromnych możliwościach brzmieniowych i interpretacyjnych. W programie są wybitne dzieła od baroku po muzykę współczesną, inspirowane muzyką organową oraz symfoniczną. Usłyszymy utwory m.in. Jana Sebastiana Bacha, Modesta Musorgskiego, Andrzeja Karałowa i Stanisława Moniuszki.
Bilety na koncert można nabyć w kasach w Podchorążówce, Starej Oranżerii i Stajniach Kubickiego (wt.-śr. 9.00-15.00, czw.-sob. 10.00-17.00, niedz. 10.00-15.00) oraz online (link powyżej).
Z przyczyn organizacyjnych Muzeum zastrzega sobie możliwość zmiany programu koncertu.
Salony Muzyczne są kontynuacją letnich Koncertów Chopinowskich. Kameralne, nastrojowe recitale muzyki klasycznej odbywają się w Sali Balowej w Pałacu na Wyspie. Organizatorzy: Muzeum Łazienki Królewskie, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina.

Salony Muzyczne
Pałac na Wyspie Przeczytaj cały wpis
Młodzi wirtuozi w Łazienkach
Koncerty stypendystów Funduszu ZDOLNI
Pałac na Wyspie Przeczytaj cały wpis
III Festiwal Klasyka Warszawa
Pałac na Wyspie, Stara Oranżeria Przeczytaj cały wpis