Zapraszamy na Salony Muzyczne, podczas których wystąpią: Ryszard Swarcewicz (fortepian) i Natalia Pystina (fortepian). Bilety na koncert za złotówkę są do nabycia w kasach Muzeum Łazienki Królewskie.
W programie koncertu są następujące utwory:
F. Chopin, Fantazja f-moll op. 49
F. Chopin, Ballada f-moll op. 52
Ryszard Swarcewicz
L. van Beethoven, Sonata Es-dur op. 7
Natalia Pystina
Natalia Pystina - pochodzi z Rosji, w 2007 r. ukończyła z wyróżnieniem szkołę muzyczną im. S. Rachmaninowa w Wielkim Nowogrodzie, zaś w 2014 r. Nowogrodzki College Muzyczny im. S. Rachmaninowa, w klasie prof. Ryszarda Swarcewicza. W okresie studiów (2011-2014) zdobywała laury w konkursach pianistycznych zarówno rosyjskich, jak i międzynarodowych. Występowała w Rosji, Polsce, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Od 2014 r. studiuje grę na fortepianie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, w klasie fortepianu prof. Jerzego Sterczyńskiego i w klasie kameralistyki fortepianowej prof. Katarzyny Jankowskiej. Występowała w warszawskim salonie Nowy Świat Muzyki, Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej, Łazienkach Królewskich, Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, Pałacu Szustra. Od 2016 r. jest akompaniatorką zespołów chóralnych, prowadzonych przez mgr Ewę Jurkiewicz ("Mokka", "Mała Mokka", "SENIORiTA", "Druga strona lustra", "Kantata", "Wrzos", "Let the dow dow", "Chłopcy z Barskiej"). Uczestnicy w kursach mistrzowskich, m.in. prof. Igora Liebie-diewa (Rosja), prof. Huberta Rutkowskiego (Niemcy), prof. Ireny Uss (Litwa), prof. Vincenzo Balzani (Włochy), prof. Paulo Pacheco (Portugalia).
Ryszard Swarcewicz - rosyjski pianista, organista i malarz polskiego pochodzenia. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku czterech lat. Ukończył College Muzyczny im. M. Leontowicza w Winnicy. W latach 1975-1980 kształcił swoje umiejętności pod kierownictwem prof. Władimira Nilsena w Konserwatorium im. N. Rimskiego-Korsakowa w Petersburgu. Po ukończeniu studiów na kierunku gra na fortepianie odbył staż pod kierownictwem prof. T. Oksientian - gra na organach. W latach 1980-2016 prowadził klasę gry na fortepianie, kameralistyki fortepianowej i gry na organach w Collegu Muzycznym im. S. Rachmaninowa w Wielkim Nowogrodzie (Rosja). Był solistą Filharmonii im. A. Areńskiego i organistą w kościele św. app. Piotra i Pawła w Wielkim Nowogrodzie. Jest założycielem koncertów muzyki organowej w kościołach katolickich w północno-zachodniej Rosji. Występował w Rosji, Polsce, Austrii, USA, Finlandii oraz na Białorusi i Ukrainie. Obrazy wykonane przez Ryszarda Swarcewicza znajdują się w wielu kościołach Ukrainy i Rosji, w zbiorach prywatnych w USA, Meksyku, Austrii oraz we Francji. W Polsce można je zobaczyć w kościele w Dobrzyniu nad Wisłą oraz jeden z nich - portret biskupa K. Romaniuka - w Katedrze p.w. św. Floriana (Praskiej) w Warszawie.