

Zapraszamy na koncert w ramach Salonów Muzycznych pod hasłem "W oczekiwaniu wiosny - klasycznie", podczas którego wybrzmią utwory słynnych kompozytorów, takich jak Wolfgang Amadeusz Mozart czy Giuseppe Verdi.
Salony Muzyczne stanowią kontynuację letnich Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich.
Podczas koncertu w Pałacu na Wyspie wybrzmią pieśni i arie kompozytorów, takich jak: Wolfgang Amadeusz Mozart, Giuseppe Verdi, Franz Lehar, Gaetano Donizetti, Gioachino Rossini, Feliks Nowowiejski, Witold Lutosławski, Gustave Charpentier, Richard Wagner, Antonin Dvorak i Li Yan.
Wystąpią: Antonina Kiepuszwska - sopran, Agata Wysokińska - sopran, Jing Jing Wu - sopran, Zhu Jia - tenor, Shuqi Li - mezzo sopran, Yuqing Zhang - sopran, Leixiao Zhang - baryton, Maria Kożewnikow - sopran, Yan Rong - pianistka.
Program
1. Maria Kożewnikow & Leixiao Zhang
W. A. Mozart - "Le nozze di Figaro", duet Susanna i Figaro "Cinque dieci venti trenta… Se a casa madama… Or bene; ascolta, e taci"
2. Leixiao Zhang
W. A. Mozart - "Le nozze di Figaro", aria Figaro "Se vuol ballare signor Contino"
3. Agata Wysokińska
Feliks Nowowiejski - "Kazała mi Mama"
Witold Lutosławski - "Spóźniony słowik"
4. Antonina Kiepuszewska
W. A. Mozart - "Le nozze di Figaro", aria Contessa "Porgi amor"
Richard Wagner - "Lohengrin", aria Elsa "Einsam in trüben Tagen"
5. Shuqi Li
Gioachino Rossini - "L’italiana di Algeri", aria Izabella "Cruda sorte"
6. Maria Kożewnikow
Antonin Dvorak - "Rusałka", aria Rusałki "Mesicku na nebi hlubokem"
7. Yuqing Zhang
W. A. Mozart - "Idomeneo", aria Elettra "Oh, Smania! Oh disperata"
8. Jing Jing Wu
Gustave Charpentier - "Louise", aria Louise "Depuis le jour"
Li Yan - "Butterflies love flowers"
9. Zhu Jia
Franz Lehar - "Das Land des Lächelns", aria Książę Sou-Chong " Dein ist mein ganzes Herz"
10. Shuqi Li
Gaetano Donizetti - "Anna Bolena", aria Smeton "E sgombro il loco"
11. Zhu Jia
W. A. Mozart - "Die Zauberflöte", aria Tamino "Dies Bildnis ist bezaubernd schön"
12. Shuqi Li
Gaetano Donizetti - "Lucrezia Borgia",aria Orsini "Il segreto per esser felice"
13. Yuqing Zhang
G.Verdi - "La Traviata", aria Violetta "Estrano, Ah Forse Lui, Sempre libera"
Bilety na koncert są do nabycia w kasach w Podchorążówce, Starej Oranżerii oraz w Stajniach Kubickiego (wt.-czw. godz. 10.00-15.00, pt.-sob. godz. 10.00-16.00, niedz. 10.00-15.00) lub za pośrednictwem serwisu eWejściówki (doliczana jest opłata transakcyjna).
Zhu Jia - w 2015 r. ukończył Konserwatorium w Wuhan z tytułem magistra. Od 2017 r. pracuje na Wydziale Sztuk Pięknych Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa Prowincji Henan na Wydziale Wokalnym. Brał udział w wielu koncertach i produkcjach scenicznych, m.in. w inscenizacji opery "La Traviata" w Chinach. Obecnie przygotowuje się do uzyskania tytułu doktora na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina pod kierunkiem prof. dr hab. Roberta Cieśli.
Antonina Kiepuszewska - absolwentka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Obecnie studentka II roku studiów magisterskich Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina na kierunku kameralistyka, w klasie śpiewu prof. Roberta Cieśli. Doświadczenie artystyczne realizowała na scenach polskich i zagranicznych. Debiutowała w 2015 r. w operze "Mikołajek i inne chłopaki" R. Matei w Teatrze Wielkim im. S. Moniuszki w Poznaniu. Występowała również w roli Cherubina w operze "Wesele Figara" W. A. Mozarta w Filharmonii Gorzowskiej oraz w roli Suor Conversy w operze "Suor Angelica” G. Pucciniego w Filharmonii Opolskiej. W 2017 r. wystąpił jako sopran w Europa Chor Akademie, wykonując IX Symfonię L. van Beethovena pod dyrekcją maestro Gustavo Dudamela w Elbphilharmonie w Hamburgu. Występowała jako solistka i prelegentka podczas edukacyjnych koncertów Lubuskiego Biura Koncertowego "Orfeusz" prof. Bogumiły Tarasiewicz. Zgłębiała tajniki kunsztu wokalnego m.in. u takich mistrzów, jak Matiaz Robavs, Eva Blahova, Ubaldi Fabbri.
Maria Kożewnikow - studentka drugiego roku studiów magisterskich na Wydziale Wokalno-Aktorskim; specjalność opera w klasie prof. dr hab. Roberta Cieśli. Ze śpiewem związana jest od 7. roku życia. Od początku edukacji wielokrotnie doskonaliła technikę wokalną, uczestnicząc w kursach mistrzowskich z pedagogami z kraju i z zagranicy. Doświadczenie sceniczne zdobywała, śpiewając jako solistka z zespołami wokalnymi, wokalno-instrumentalnymi, chórami oraz orkiestrami, wykonując repertuar klasyczny, a także rozrywkowy. W trakcie studiów brała udział w projektach operowych, organizowanych przez Wydział Wokalno-Aktorski UMFC w Teatrze Wielkim Operze Narodowej oraz Warszawskiej Operze Kameralnej.
Shuqi Li - ukończyła z pierwszą lokatą Zhicheng College na Uniwersytecie Fuzhou, gdzie studiowała pod kierunkiem znakomitej pedagog Li Zhiqion. Ukończyła też z wyróżnieniem Konserwatorium Muzyczne w Mediolanie, we Włoszech, gdzie studiowała pod kierunkiem maestry Adeliny Scarabelli. Obecnie jest doktorantką na Uniwersytecie Muzycznym Chopina; studiuje pod kierunkiem prof. Roberta Cieśli. Na swoim koncie ma wiele koncertów i produkcji operowych. Występowała m.in. w Operze w Coccia, w przedstawieniu "L'elisir d'amore", grała Maestra delle novizie w operze "Suor Angelica" w Chiesa di Santa Monaca-Firenze we Florencji, śpiewała rolę Pierotto w "Linda di Chamuonix" w Verdi Concert Hall w Mediolanie. Zaproszona została do udziału w chińsko-włoskiej wymianie kulturalnej prowadzonej przez Konsulat Chin we Włoszech.
Yan Rong - posiada trzy stopnie magistra sztuki operowej włoskiej, tj. kierownictwo artystyczne, gry na fortepianie i gry na fortepianie w muzyce kameralnej (najwyższe dyplomy z muzyki włoskiej). Obecnie jest stałym dyrektorem artystycznym fortepianu podczas Norma Music Festival we Włoszech, specjalnym dyrektorem artystycznym sztuki fortepianowej we włoskim Teatrze Magnani, dyrektorem artystycznym gry na fortepianie w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Turandot we Włoszech, dyrektorem artystycznym gry na fortepianie w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Bruson oraz asystentem dyrygentem słynnego dyrygenta Marco Beretta.
Jing Jing Wu - od 2011 r. studiowała na Wydziale Muzyki Wokalnej Konserwatorium Muzycznego w Xi'an. Po ukończeniu studiów licencjackich w 2015 r. przyjęta została do Wyższej Szkoły Muzycznej. Od 2018 r. pracuje w Shaanxi Xueqian Normal University. Jest laureatką międzynarodowych konkursów wokalnych, m.in. w Chinach, Rosji i we Włoszech. Brała udział w licznych projektach muzycznych, takich jak "Cyrulik sewilski" w Operze Veneto we Włoszech, "La Traviata" i "Gianni Schicchi" w Konserwatorium Muzycznym Xi'an.
Agata Wysokińska - studentka III roku na Wydziale Wokalno-Aktorskim Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. dr hab. Roberta Cieśli. Absolwentka ZPSM II. st. im. F. Chopina w Warszawie. Z wykształcenia asystent kierownika produkcji TV i filmowej. Prowadzi również eventy bazujące na intelektualnej rozrywce.
Yuqing Zhang - studentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. dr. hab. Roberta Cieśli. Ukończyła studia licencjackie i magisterskie na Wydziale Muzyki Wokalnej Konserwatorium w Xi'an. Jest laureatką wielu nagród, w tym I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Parma we Włoszech w 2018 r., I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Bari we Włoszech w 2019 r., II nagrody w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym "Mikro Świat" w Rzymie we Włoszech w 2016 r. Brała udział w produkcji opery W. A. Mozarta "Czarodziejski flet", zaaranżowanej przez Wydział Muzyki Wokalnej Konserwatorium Muzycznego w Xi'an, i z powodzeniem śpiewała partię Królowej Nocy. Reprezentowała Konserwatorium Muzyczne Xi'an w "Rytmie rzeki Jangcy" w Wuhan podczas ceremonii zamknięcia "2018 Music Academy Exchange Exhibition Season".
Leixiao Zhang - w 2017 r. ukończył Konserwatorium Muzyczne "G Rossini" Pesaro z tytułem magistra. W tym samym roku pracował w National Center for the Performing Arts of China; brał też udział w operach "Thais" i "Chang Zheng" oraz wielu koncertach. Od 2018 r. studiuje muzykę wokalną w Polsce. Obecnie przygotowuje się do uzyskania tytułu doktora na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina pod kierunkiem prof. dr hab. Roberta Cieśli.
Koncerty Chopinowskie
66. sezon letnich recitali
Pomnik Fryderyka Chopina Przeczytaj cały wpisMłodzi wirtuozi w Łazienkach
Koncert stypendystów Funduszu ZDOLNI
Pałac na Wyspie Przeczytaj cały wpisMłodzi wirtuozi w Łazienkach
Koncert stypendystów Funduszu ZDOLNI
Pałac na Wyspie Przeczytaj cały wpis