Zapraszamy na koncert, podczas którego wystąpią utalentowani rosyjscy instrumentaliści: Anna Morozova (skrzypce) i Amiran Zenaishvili (fortepian).
W programie koncertu są następujące utwory:
1. L. van Beethoven, Piano Sonata in A-Flat Major op. 110 (no. 31)
Moderato cantabile molto espressivo
Allegro molto
Adagio ma non troppo - Arioso dolente - Fuga: Allegro ma non troppo
(czas trwania: 20 min.)
2. Henryk Wieniawski, Legende op.17
(czas trwania: 7 min.)
3. Ernest Bloch, Baal Shem - Three Pictures of Classidic Life: Nigun (Improvisation)
(czas trwania: 7 min.)
4. Alfred Schnittkie, Sonata na skrzypce i fortepian No. 1 (1963 r.) op. 30
(czas trwania: 17 min.)
Bilety na Salony Muzyczne (5 zł), które są kontynuacją letnich recitali pod Pomnikiem Chopina, można nabyć w muzealnych kasach (Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki, Podchorążówka, Stara Oranżeria), w godzinach otwarcia obiektów.
Anna Morozowa zaczęła zajmować się muzyką w wieku 4 lat w Szkole Muzycznej im. Gniesinych. W wieku 6 lat zadebiutowała na ogólnorosyjskim otwartym festiwalu młodych wykonawców - instrumentalistów "Szkoła Gwiazd", na którym przyznano jej nagrodę i list z podziękowaniem od Artysty Ludowego RFSRR Karena Chaczaturiana. W 2002 r. uzyskała dyplom Moskiewskiego Międzyregionalnego Otwartego Konkursu - Festiwalu Młodych Muzyków im. N. A. Aleksejewa. Od 2006 r. kontynuowała naukę w Centralnej Szkole Muzycznej przy Moskiewskim Państwowym Konserwatorium im. P. I. Czajkowskiego. W 2007 r. po raz pierwszy zadebiutowała z orkiestrą na Festiwalu Muzycznym w Bostonie (USA). W czerwcu 2009 r. otrzymała drugą nagrodę i srebrny medal na X Międzynarodowym Konkursie Valsesia Musica Juniores (Varallo, Włochy), a w grudniu tego samego roku nagrodzona została premią Prezydenta Federacji Rosyjskiej dla utalentowanej młodzieży. W kwietniu 2010 r. zwyciężyła na Moskiewskim Międzynarodowym Festiwalu "Otwarta Europa". W 2013 roku przyjęta została do Moskiewskiego Państwowego Konserwatorium im. P. I. Czajkowskiego. W 2014 r. otrzymała II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Rhodes International Music Competition (Grecja, Rodos). Od 2017 r. kontynuuje studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie pod kierunkiem prof. zw. dr hab. Tadeusza Gadziny. Regularnie występuje jako solistka i w składzie zespołów kameralnych.
Amiran Zenaishvili naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 5 lat w Szkole muzycznej im. Gniesinych. W 2003 r. koncertował w Brytanii w ramach programu "Młode talenty Rosji". W 2006 r. otrzymał pierwszą nagrodę w VII Międzynarodowym Konkursie Valsesia Musica Juniores (Varallo, Włochy). W 2007 r. zadebiutował z orkiestrą symfoniczną Akademickiej Kapeli Sankt Petersburga i otrzymał III nagrodę w konkursie "Krok do mistrzostwa". W 2008 r. zdobył Grand Prix i nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu z epoki klasycyzmu na VIII Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów i Skrzypków im. Dwarionasa w Wilnie. Od 2009 r. kontynuował naukę w Centralnej Szkole Muzycznej przy Konserwatorium Moskiewskim u profesora A. A. Mndojanca. W 2011 r. otrzymał stypendium Fundacji Charytatywnej Jurija Rozuma, a także pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie im. Karla Filcza w Sibiu (Rumunia). W 2012 r. dostał stypendium Rządu Federacji Rosyjskiej, a w czerwcu 2013 r., po ukończeniu Centralnej Szkoły Muzycznej (dyplom z wyróżnieniem), przyjęty został do Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie. W październiku 2014 r. został finalistą konkursu Jaques Samuel Pianos Intercollegiate Piano Competition i miał zaszczyt zagrać koncert solowy w Wigmore Hall. W lipcu 2016 r. wziął udział w Festiwalu Fortepianowym Królewskiej Akademii Muzycznej (Londyn, Wielka Brytania), a także w XVI Festiwalu Encuentro de Musica w Santander (Hiszpania). W styczniu 2018 r. zadebiutował w Carnegie Hall w Nowym Jorku (USA). W kwietniu 2018 r. otrzymał zaproszenie do udziału w koncertach w Zacatecas University w Meksyku. Regularnie występuje jako solista i w składzie zespołów kameralnych w Rosji, Chorwacji, Danii, Niemczech, Irlandii, Norwegii, Hiszpanii, USA, Polsce i w Wielkiej Brytanii.
Młodzi wirtuozi w Łazienkach
Pałac na Wyspie Przeczytaj cały wpisSalony Muzyczne
Między Europą a Azją
Pałac na Wyspie Przeczytaj cały wpisSalony Muzyczne
Między Szymanowskim i Pendereckim
Pałac na Wyspie Przeczytaj cały wpis