Skrzydlatych mieszkańców łazienkowskich ogrodów w ujęciu fotografa Adama Warzyszyńskiego można oglądać na wystawie w Galerii Plenerowej przy ul. Agrykola. Wernisaż odbędzie się 18 kwietnia 2024 r. o godz. 15.00. Wstęp wolny.
Prezentowane fotografie, stanowiące wybór prac z ponad dwóch lat współpracy Adama Warzyszyńskiego z Muzeum Łazienki Królewskie, to spojrzenie pełne ciekawości. Zatrzymanie ulotnej chwili, w której mewa marznie w śniegu na poręczy mostka albo kaczka mandarynka wygięła szyję akurat w taki sposób, że pokazuje swoje pióra ułożone w nietypowy kształt. To próba uchwycenia piękna tam, gdzie się go nie spodziewamy, na przykład w błysku oka wrony czy nastroszonych piórach gołębia, w których znajdujemy bogactwo barw.
Prace są uszeregowane według pór roku. Pełnia lata to fotografie zatopione w słońcu i zieleni. Jesień przynosi całą gamę ciepłych kolorów, a zima otula śniegiem i nostalgią. Dajmy się ponieść podróży pełnej barw i kształtów, w której poprzyglądamy się naszym ptasim przyjaciołom tak, jak oni przyglądają się nam ze zdjęć. Może czasem warto zatrzymać się na dłuższą chwilę, zwolnić tempo, zobaczyć więcej, tak by nic ważnego nam nie umknęło.
Niezwykłe bogactwo ptasich gatunków występujących w naszym kraju ukazuje również wystawa stała w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa - oddziale Muzeum Łazienki Królewskie. Są tam prezentowane eksponaty ptaków leśnych, łąkowych, wodnych i wodno-błotnych.
Zapraszamy do oglądania obu wystawy i eksplorowania świata przyrody.
Adam Warzyszyński - fotografią zajmuje się od ponad 30 lat. Swoją przygodę rozpoczynał przed erą cyfrową całkowicie analogowym podejściem do fotografii zarówno pod względem wykonywania zdjęć, jak i wywoływania ich na powiększalniku w piwnicy rodzinnego domu. Związany przede wszystkim z fotografią krajobrazową i portretową od kilku lat realizuje projekty, których głównym tematem jest dzika przyroda. Inspiracji szuka w dziewiczych rejonach polskich puszcz, jak Augustowska i Białowieska, a także w Dolinie Narwi - miejscu dzikich rezerwatów objętych ochroną. Współpracując od dwóch lat z Muzeum Łazienki Królewskie, uwiecznia w fotografii latających mieszkańców królewskiej rezydencji. Efektom jego pracy możemy się teraz przyjrzeć z większą dokładnością, w dużym formacie i bez pośpiechu. Z wykształcenia jest ekonomistą. Od 2003 roku wprowadza do warszawskich parków kina plenerowe, a od 2006 roku realizuje w Warszawie Filmową Stolicę Lata. Prywatnie tata Zosi i Bruna. Uwielbia podróże i egzotyczne kuchnie.
XXIX edycja Konkursu Fotograficznego im. Włodzimierza Puchalskiego
Stajnie Kubickiego Przeczytaj cały wpisIkonosfera Wyspiańskiego. Noc listopadowa w Łazienkach Królewskich
Podchorążówka, Pałac na Wyspie Przeczytaj cały wpis