Osoby powyżej 60. roku życia zapraszamy do udziału w akcji "Weekend seniora z kulturą", podczas której można będzie wziąć udział w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych.
Warsztaty haftu krzyżykowego
29 września, godz. 11.00-13.00, Stajnie Kubickiego
Nauczymy się techniki haftu krzyżykowego. Następnie kolorową muliną wyszyjemy zakładkę do książki, ozdobne serduszko lub podkładkę pod kubek. Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały. Wstęp: bezpłatny w ramach programu MKiDN "Kultura Dostępna". Zapisy: RezerwacjeMLiJ@lazienki-krolewskie.pl lub tel. (+48) 518 684 215. Prowadzenie: Agnieszka Zommer.
Czy warto jeść grzyby?
Spotkanie edukacyjne nt. zbierania i przetwarzania grzybów
30 września, godz. 12.00-13.30, Koszary Kantonistów
Dowiemy się, jakie wartości odżywcze mają potrawy z grzybów i czy warto je spożywać. Posłuchamy o tym, jak przyrządzać grzyby, by nie narazić się na ryzyko zatrucia pokarmowego. Poznamy gatunki jadalne, niejadalne, a także chronione. Obejrzymy modele często mylonych z powodu podobieństwa, egzemplarzy trujących i jadalnych. Zwiedzimy wystawę czasową "Co wiemy o grzybach?", eksponowaną w Koszarach Kantonistów. Wstęp: bezpłatny w ramach programu MKiDN "Kultura Dostępna"; liczba miejsc ograniczona (decyduje kolejność wejść). Prowadzenie: Teresa Czarowska.
Konie w Łazienkach Królewskich
Spacer o tematyce historyczno-hippicznej
1 października, godz. 12.00-13.00, start: dziedziniec Stajni Kubickiego
Posłuchamy opowieści o tradycjach jeździeckich przedwojennej Warszawy. Spacer rozpocznie się na dziedzińcu Stajni Kubickiego, skąd udamy się do miejsca, gdzie stał hipodrom, a dalej w stronę Belwederu, Nowej Kordegardy i dawnej Oberży. Wstęp: bezpłatny w ramach programu MKiDN "Kultura Dostępna". Zapisy: RezerwacjeMLiJ@lazienki-krolewskie.pl lub tel. (+48) 518 684 215. Prowadzenie: Lidia Butowska.
Uprzejmie informujemy, że z przyczyn niezależnych od Muzeum spacer "Konie w Łazienkach Królewskich" się nie odbędzie. Przepraszamy za utrudnienia.
"Weekend seniora z kulturą" to akcja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, która od lat umożliwia seniorom z całego kraju skorzystanie z bogatej oferty instytucji kultury i zachęca ich do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.
Lidia Butowska - z wykształcenia kulturoznawca, pracownik Zespołu ds. Edukacyjnych Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, miłośniczka koni i historii jeździectwa.
Teresa Czarowska - z wykształcenia i zamiłowania nauczyciel przyrodnik. Absolwentka Wydziału Nauki o Zwierzętach SGGW, podyplomowych studiów w Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym UW oraz studium pedagogicznego dla absolwentów szkół wyższych. Od lat uczy mądrej miłości do przyrody dzieci i młodzież nie tylko w szkole, lecz także w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, gdzie jest cenionym i lubianym edukatorem.
Agnieszka Zommer - z wykształcenia filolog, dziennikarz, pedagog i bibliotekarz. Absolwentka Podyplomowego Studium Muzealniczego w Instytucie Historii Sztuki UW. Koordynator Zespołu ds. Edukacyjnych w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa.