Zapraszamy na spektakl "Wiosna" w wykonaniu Teatru Malabar Hotel, który powstał na podstawie opowiadania Brunona Schulza, wybitnego pisarza, malarza, rysownika i grafika. Przedstawienie odbędzie się 14 i 15 grudnia 2019 r. o godz. 19.00 w Wodozbiorze.
"Wiosna" Brunona Schulza to sen o nadziei, że rewolucja może zachować świeżość,
pozostać wierną, dotrzymać przysięgi". Jest to jedyny utwór autora "Sklepów cynamonowych", który porusza problemy społeczne i polityczne. Nawiązania do wydarzeń dwudziestolecia i okresu poprzedzającego wybuch pierwszej wielkiej wojny zostały tu po Schulzowsku "nazwane" i wykorzystane tak, że opisują rzeczy uniwersalne.
- Mamy tu rewolucję młodości, seksualności i miłości, która splata się z pragnieniem zbudowania lepszego świata. Wiemy, jak spełniły się te marzenia w latach 40. XX w. Podobnie jak Schulz postanowiliśmy jednak z naiwnością udać się w ową rewolucyjną podróż, wierząc, że nie popełnimy błędów naszych poprzedników - podkreślają twórcy spektaklu. - "Wiosna" Teatru Malabar Hotel to seans we współczesnym panopticum, gdzie znów spróbujemy zmierzyć się z demiurgią, ożywiając martwą materię - dodają aktorzy.
Adaptacja: Marcin Bartnikowski
Reżyseria: Marcin Bartnikowski, Marcin Bikowski
Scenografia i lalki: Marcin Bikowski
Opracowanie muzyczne, video, światło: Marcin Bartnikowski
Koordynacja: Joanna Szumańska, j.szumanska@lazienki-krolewskie.pl, tel.: +48 22 50 60 044.
Marcin Bartnikowski - aktor, absolwent Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii im. A. Zelwerowicza, kierownik artystyczny Teatru Malabar Hotel, wykładowca Akademii Teatralnej.
Marcin Bikowski - absolwent Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii im. A. Zelwerowicza na kierunku: aktorstwo i reżyseria, wykładowca Akademii Teatralnej.
Teatr Malabar Hotel powstał we wrześniu 2009 r. Jego nazwa zaczerpnięta została z twórczości Witkacego. Malabar Hotel to teatr, w którego centrum zainteresowań znajduje się forma, zarówno ta rozumiana po Witkacowsku, jak i związana z teatrem plastycznym oraz lalkowym. Wokół tego krążą inne elementy teatralne, co wiąże się z ciągłym rozwojem warsztatu aktorskiego zespołu. Twórcy teatru określają Malabar jako "abstrakcyjną przestrzeń, gdzie nikt nie dotarł, oraz mieszankę: tęsknoty za nieznanym, Witkacowskiego absurdu i niedojrzałych marzeń teatralnych, które będą dorastać i zmieniać się, nigdy nie zyskując ostatecznego kształtu".
Spektakl "Wiosna" realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach stypendium twórczego, przyznanego Marcinowi Bikowskiemu, a także w ramach stypendium z Funduszu Popierania Twórczości ZAiKS.
Grudniowe spotkania z edukatorami
Dla rodzin z dziećmi od 7 lat
Nowa Palmiarnia Przeczytaj cały wpisTeatralna strefa malucha
Cykl animacji dla dzieci w wieku 1-3 lat i opiekunów
Stara Kordegarda Przeczytaj cały wpisŚladami "Nocy listopadowej"
Spacer instruktorski dla nauczycieli
Ogrody Przeczytaj cały wpis