Kolekcje zwierząt w XVI-XVIII wieku
O okazach z menażerii i gatunkach, które wzbudzały największe zainteresowanie kolekcjonerów oraz widowni, opowiedział dr Konrad Bielecki podczas wykładu z cyklu "Zwierzęta w historii", który odbył się 13 czerwca 2024 r. w Pałacu na Wyspie. Spotkanie towarzyszyło wystawie "Sztuka dobrego myślenia. Dziedzictwo Stanisława Herakliusza Lubomirskiego".
Jak napisać mit?
Opowieści i rytuały a nasz wspólny obraz historii. Marcin Napiórkowski, semiotyk kultury, opowiedział o tym, jak zbiorowa wyobraźnia o przeszłości może służyć lepszej przyszłości.
Przeczytaj cały wpisObraz i słowo
Teatralne wizje autora "Nocy listopadowej" to wyzwanie zarówno dla reżyserów, jak i grafików. Kustoszka Bożena Pysiewicz przedstawiła historię plakatów do utworów Stanisława Wyspiańskiego, które stworzyli znani artyści.
Przeczytaj cały wpisOdkrywamy Morysin
O znanych i mniej znanych obliczach współczesnego rezerwatu przyrody Morysin opowiedział dr inż. Maciej Żołnierczuk, architekt krajobrazu z Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.
Przeczytaj cały wpis