"Basia i tajemnice ogrodu". Nowa książka dla dzieci
Seria o Basi, popularnej bohaterce duetu pisarki Zofii Staneckiej i ilustratorki Marianny Oklejak, ma kolejny tytuł. "Basia i tajemnice ogrodu" to książka, dzięki której najmłodsi poznają otaczającą przyrodę. Publikacja powstała we współpracy z Łazienkami Królewskimi i jest do nabycia w muzealnym sklepie.
WięcejMajówka 2024 w Łazienkach Królewskich. Pikniki, bezpłatne zwiedzanie, koncert
Zapraszamy na majówkę do Łazienek Królewskich. Na naszych gości czeka pełen atrakcji Piknik Europejski. Można też będzie bezpłatnie zwiedzać muzealne obiekty, obejrzeć wystawy stałe i czasowe, w tym kopię Konstytucji 3 maja, oraz wziąć udział w licznych wydarzeniach.
WięcejWernisaż wystawy "Sztuka dobrego myślenia. Dziedzictwo Stanisława Herakliusza Lubomirskiego"
Z udziałem zaproszonych gości 25 kwietnia 2024 r. w Pałacu na Wyspie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy o Stanisławie Herakliuszu Lubomirskim i początkach Łazienek Królewskich. Ekspozycja to bogaty zbiór eksponatów z polskich i zagranicznych kolekcji, obejmujący ważne pamiątki z polskiej historii i kultury.
WięcejBacciarelli, Rousseau. Nowe publikacje muzealne z epoki oświecenia
Bogata korespondencja Stanisława Augusta z Marcellem Bacciarellim oraz stanowiące kanon światowej filozofii "Rozważania o rządzie polski" Jeana Jacques'a Rousseau to najnowsze publikacje Muzeum Łazienki Królewskie. Oba wydawnictwa w interesujący sposób przybliżają epokę oświecenia.
Więcej"Emocje ogrodów Łazienek Królewskich". Konferencja naukowa
Zabytkowe ogrody rezydencjonalne Łazienek Królewskich to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc Warszawy. Jakie emocje wywołują i jak są odbierane? Ich percepcja z wielu perspektyw to temat interdyscyplinarnej konferencji naukowej, która odbędzie się 12-13 września 2024 r. w Pałacu na Wyspie. Do udziału zapraszamy przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych. Panel dyskusyjny został poszerzony o nowe zagadnienie.
WięcejEuropejscy przywódcy w Łazienkach Królewskich
O planach Unii Europejskiej na kolejne lata rozmawiali europejscy przywódcy, którzy przyjechali do Warszawy na zaproszenie premiera Donalda Tuska. Spotkanie liderów odbyło się 11 kwietnia 2024 r. w Muzeum Łazienki Królewskie.
WięcejMarszałek Lubomirski na Ujazdowie. Tak zaczęła się historia Łazienek
16 lutego 1674 r., punktualnie o dziewiątej, Stanisław Herakliusz Lubomirski objął w posiadanie rozległe tereny Ujazdowa i tym samym zapoczątkował historię Łazienek Królewskich. Z okazji 350. rocznicy tego wydarzenia już pod koniec kwietnia w Podchorążówce i Pałacu na Wyspie zostanie otwarta wystawa, przybliżająca postać wybitnego polityka i pisarza, jednego z najbardziej barwnych przedstawicieli polskiego baroku.
Więcej"Kobiece narracje" w Łazienkach Królewskich. Fotorelacja
Z okazji Dnia Kobiet w Łazienkach Królewskich odbyło się wydarzenie pod hasłem "Kobiece narracje". Inspirujące, pełne wiedzy kobiety - pracowniczki Muzeum oraz wybitne ekspertki i badaczki - opowiedziały o swoich pasjach i zawodowych doświadczeniach.
WięcejProjekt "Inspiruję". Współpraca Łazienek Królewskich i La Venaria Reale
Promocja polskiej kultury we Włoszech, wymiana doświadczeń oraz wspólne działania edukacyjne to główne założenia projektu "Inspiruję", w ramach którego Muzeum Łazienki Królewskie współpracowało z La Venaria Reale w Turynie w latach 2023-2024.
WięcejAkcja "Odpocznij w Łazienkach Królewskich". Poznaj sposoby na relaks
Z okazji nadchodzącej wiosny zapraszamy do Muzeum Łazienki Królewskie. W miejscu stworzonym z myślą o wypoczynku można znaleźć wytchnienie na wiele sposobów. Sprawdź nasze propozycje i znajdź coś do siebie.
WięcejPublikacja Łazienek polecana przez IBBY
"Piękna" - bogato ilustrowana książka dla dzieci, inspirowana życiem malarki Fridy Kahlo, znalazła się na liście pokonkursowych poleceń literackich jury konkursu "Książka Roku 2023 Polskiej Sekcji IBBY".
Więcej"Kobiece narracje". 8 marca w Łazienkach Królewskich
Z okazji Dnia Kobiet zapraszamy do Łazienek Królewskich na wydarzenie pod hasłem "Kobiece narracje" z udziałem inspirujących, pełnych pasji i wiedzy kobiet - pracowniczek Muzeum oraz wybitnych badaczek i naukowczyń. Wstęp jest wolny.
WięcejRemont XIX-wiecznej Małej Oficyny
Zabytkowy budynek łazienkowskiej Małej Oficyny zostanie kompleksowo wyremontowany. Prace, które są finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, potrwają do końca 2024 r.
WięcejWystawa: "Odnalezione obrazy. Fotoestetyka hrabiego Benedykta Henryka Tyszkiewicza (1852-1935)"
Blisko 200 oryginalnych odbitek, niezwykle interesujących ze względu na swoje walory fotograficzne, prezentuje wystawa twórczości Benedykta Henryka Tyszkiewicza, polsko-litewskiego arystokraty i fotografa. XIX-wieczne prace, przez lata uznawane za zaginione, pochodzą z litewskich zbiorów.
WięcejWydarzenia do wystawy "Odnalezione obrazy". Moc atrakcji
Wejdź do świata XIX-wiecznej fotografii. Poznaj tajniki robienia zdjęć, także bez użycia aparatu. Wyraź siebie artystycznie, tworząc prace inspirowane dawnymi odbitkami. Na wydarzenia towarzyszące wystawie fotografii hrabiego Benedykta Henryka Tyszkiewicza zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
WięcejWystawa: "Mattia Preti. Odkrywając barokowe tajemnice Malty"
Twórczość wybitnego włoskiego malarza i freskanta okresu baroku, caravaggionisty Mattii Pretiego przybliża wystawa w Podchorążówce. Jego prace są na tak szeroką skalę prezentowane w Polsce po raz pierwszy. Ekspozycja, którą oglądać można od 20 października 2023 r. do 3 marca 2024 r., została zorganizowana wspólnie z Ambasadą Malty oraz Maltańskim Narodowym Instytutem Dziedzictwa - Heritage Malta.
WięcejWydarzenia do wystawy dzieł Mattii Pretiego. Przenieś się w świat sztuki
Poznaj twórczość wybitnego malarza Mattii Pretiego oraz bogactwo Malty na wydarzeniach towarzyszących wystawie jego dzieł. Zapraszamy dzieci, młodzieży i dorosłych. Będziemy zgłębiać tajniki malarstwa, archeologii i historii. Nie zabraknie także aktywności muzycznych i teatralnych.
WięcejWystawa "Kolor życia. Frida Kahlo" w finale plebiscytu "Warszawiaki"
Trwa głosowanie w plebiscycie "Warszawiaki 2023". Jednym z finalistów jest wystawa "Kolor życia. Frida Kahlo", zorganizowana przez Muzeum Łazienki Królewskie. Zachęcamy do oddawania głosów na naszą ekspozycję.
WięcejOdsłonięcie popiersia płk. Jana Kozietulskiego
Przekazane w depozyt przez Muzeum Łazienki Królewskie popiersie płk. Jana Kozietulskiego, dowódcy polskich wojsk z czasów napoleońskich, zostało uroczyście odsłonięte 4 lutego 2024 r. w Belsku Dużym na Mazowszu, gdzie spoczywa wybitny wojskowy.
Więcej