Badania archeologiczne przy Myślewicach
Relikty studni / groty, odkryte nieopodal Pałacu Myślewickiego, są przedmiotem kontynuowanych w tym miejscu badań archeologicznych. Prowadzone prace pozwolą lepiej rozpoznać pierwotny wygląd najmniej znanego obszaru dawnych ogrodów Łazienek Królewskich.
Więcej#WirtualnyPrzewodnik. Zwiedzaj online
Odkrywaj tajemnice letniej rezydencji króla Stanisława Augusta podczas wirtualnego spaceru. W pierwszej odsłonie zwiedzania online zapraszamy do Pałacu na Wyspie, gdzie zobaczymy m.in. Salę Balową, Salę Salomona i Rotundę.
WięcejBiały Dom i Wodozbiór - wirtualny spacer
Obejrzyj online wnętrza Białego Domu i Wodozbioru, cennych zabytków Muzeum Łazienki Królewskie, które odzyskały dawną świetność dzięki pracom konserwatorsko-remontowym, zachowującym owo dziedzictwo kulturowe dla przyszłych pokoleń.
WięcejTron królów Polski w Pałacu na Wyspie
Bogato rzeźbiony, złocony tron audiencyjny z I poł. XVIII w., z którego korzystali August II oraz August III, prezentowany będzie w Pałacu na Wyspie od 2 lutego do 15 sierpnia 2021 r. Barokowy mebel, ozdobiony herbami Rzeczypospolitej i Saksonii, jest jednym z niewielu zachowanych foteli tronowych z okresu unii polsko-saskiej.
WięcejWystawa: Broń palna
Dawną broń palną, w tym okazy myśliwskie i o charakterze sportowym, z przeznaczeniem do strzelania do tarczy, oglądać można na wystawie czasowej w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Wszystkie egzemplarze zakupione zostały dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
WięcejNoc Muzeów 2021 w Łazienkach Królewskich
Bezpłatny wstęp do obiektów, spacer szlakiem łazienkowskiej architektury oraz premiera online filmu z cyklu "Łazienki ukryte" to atrakcje tegorocznej Nocy Muzeów w Łazienkach Królewskich, która odbędzie się 15 maja 2021 r., w zmienionej ze względu na sytuację epidemiczną formule.
WięcejWernisaż wystawy "Stosunki polsko-estońskie 1918-1939"
Z udziałem prezydent Estonii Kersti Kaljulaid, przebywającej z oficjalną wizytą w Polsce, 5 maja 2021 r. w Galerii Plenerowej przy Al. Ujazdowskich odbył się wernisaż wystawy "Stosunki polsko-estońskie 1918-1939 w świetle estońskich archiwaliów", przypominającej wspólną międzywojenną przeszłość obu krajów.
Więcej230. rocznica Konstytucji 3 maja
Z okazji 230. rocznicy uchwalenia Ustawy Rządowej, będącej jednym z najważniejszych symboli niepodległości Polski, zapraszamy do udziału w wydarzeniach online, poświęconych "polskiej rewolucji" 1791 r. O Konstytucji 3 maja mówić będziemy na lekcji muzealnej, wykładzie, seminarium oraz podczas warsztatów.
WięcejAkcja #mojaflaga. Pałac na Wyspie w biało-czerwonych barwach
Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej północną fasadę Pałacu na Wyspie ozdobiła iluminacja w biało-czerwonych barwach. Muzeum Łazienki Królewskie przyłączyło się w ten sposób do akcji #mojaflaga, zainicjowanej przez Biuro Programu "Niepodległa".
WięcejKrólewskie miniatury w Łazienkach
Zbiory Muzeum Łazienki Królewskie powiększyły się o kolejne cenne obiekty. Są wśród nich m.in. dwie piękne miniatury, pochodzące z kolekcji Stanisława Augusta, oraz srebrny koszyczek, wykonany w II poł. XVIII w. przez Carla Ludwiga Berendta, gdańskiego złotnika.
Więcej#LightForBelarus. Łazienki Królewskie solidarne z Białorusią
Poprzez iluminację Pałacu na Wyspie w barwach historycznej flagi Białorusi Muzeum Łazienki Królewskie przyłączyło się 25 marca 2021 r. do ogólnopolskiej akcji #LightForBelarus. Tego dnia, w rocznicę proklamowania niepodległej Białoruskiej Republiki Ludowej, obchodzony jest Dzień Wolności Białorusi.
WięcejWystawa: "Odzyskane dziedzictwo. W 100-lecie traktatu ryskiego"
Sto lat temu rozpoczął się proces zwrotu Polsce wielu bezcennych dzieł sztuki oraz pamiątek narodowych, zagrabionych w czasie zaborów przez Rosję. Były wśród nich również przedmioty z kolekcji króla Stanisława Augusta, stanowiące elementy wyposażenia Łazienek Królewskich. Rewindykacja polskich dóbr kultury nastąpiła w wyniku traktatu ryskiego.
Więcej"Braterstwo broni". Nowa publikacja Muzeum Łazienki Królewskie
Dwujęzyczny album poświęcony wzajemnemu wsparciu, jakiego udzieliły sobie narody polski i francuski w latach 1914-1924, w czasie walki o niepodległość i odrodzenie państwa polskiego, to najnowsza publikacja wydana przez Jana Romana Potockiego i Muzeum Łazienki Królewskie.
WięcejMinister spraw zagranicznych Litwy w Łazienkach
Przebywający z oficjalną wizytą w Polsce szef litewskiej dyplomacji Gabrielius Landsbergis odwiedził Muzeum Łazienki Królewskie, gdzie 8 lutego 2021 r. obejrzał wystawę "Symbole wolności bałtyckiej" w Podchorążówce.
Więcej#HistoriawŁazienkach. Belweder
Jeden z najbardziej znanych zabytków w Polsce, to miejsce ważnych dla naszego kraju wydarzeń, przez które przewinęło się szereg postaci z kart podręczników. Belweder łączy z Łazienkami Królewskimi nie tylko bezpośrednie sąsiedztwo, lecz także kilkusetletnia historia.
WięcejŁazienkowskie ogrody otwarte. Obowiązują wytyczne
Ogrody Muzeum Łazienki Królewskie są otwarte dla naszych gości. Prosimy, aby w czasie wizyty dla własnego bezpieczeństwa przestrzegać obowiązujących wytycznych.
WięcejFerie po królewsku w Rezydencjach Królewskich
Wirtualne spacery, muzyczne warsztaty oraz opowiadane online bajki i legendy to główne atrakcje "Ferii po królewsku", wspólnej akcji Rezydencji Królewskich, prowadzonej dla dzieci i młodzieży od 4 do 17 stycznia 2021 r.
WięcejAlicja Majewska śpiewa kolędy w Łazienkach
Z okazji świąt Bożego Narodzenia zapraszamy do wysłuchania kolęd w wykonaniu znanej piosenkarki, Alicji Majewskiej. Artystce towarzyszy kwartet smyczkowy, a nagrań dokonano w pięknych, zabytkowych wnętrzach Pałacu na Wyspie.
WięcejKonkurs dla dzieci "Przygody Pegaza w Łazienkach Królewskich"
Przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym. Puśćcie wodze fantazji i stwórzcie prace o przygodach Pegaza w Łazienkach Królewskich.
Więcej