W Łazienkach wykluł się paw. Po raz pierwszy od kilku lat (wideo)
Łazienki Królewskie mają nowego mieszkańca. To paw, który w naturalnych warunkach wykluł się w połowie sierpnia 2016 r. Młody ptak jest zdrowy i dopisuje mu apetyt. Chętnie je gotowane jajka i ziemniaki.
WięcejGaleria Rzeźby Polskiej. Największa taka ekspozycja w kraju
Aż 114 dzieł, wśród nich rzeźby dzieci i kobiet oraz popiersia słynnych postaci historycznych, podziwiać można w Galerii Rzeźby Polskiej w Starej Oranżerii. To prace niemal wszystkich najwybitniejszych polskich artystów, tworzących od początku XIX wieku do połowy XX wieku.
WięcejFestiwal Lampionów Chińskich przedłużony. Zwiedzaj Łazienki szlakiem chińskiej sztuki
Zapraszamy do zwiedzania Łazienek Królewskich śladami chińskiej sztuki. Oprowadzanie po obiektach Muzeum i Ogrodzie Chińskim towarzyszy Festiwalowi Lampionów Chińskich, który został przedłużony do końca września 2016 r.
Więcej9. PZU Bieg po Nowe Życie w Łazienkach
Setki osób, w tym gwiazdy kina, show-biznesu i sportu, wzięły udział w 9. PZU Biegu po Nowe Życie, który odbył się 17 września 2016 r. w Łazienkach Królewskich. Imprezie towarzyszyła próba bicia rekordu Guinnessa w kategorii "największa lekcja nordic walking".
WięcejNieszczęśliwa miłość, zdrada, intrygi. Powróciła zapomniana opera Vinciego
W Teatrze Królewskim odbyła się polska prapremiera opery Leonardo Vinciego "Semiramide riconosciuta". Dzieło włoskiego kompozytora, które po kilkuset latach powróciło na scenę, zaprezentowane zostało w ramach II Festiwalu Oper Barokowych.
WięcejTaniec śmierci zainaugurował II Festiwal Oper Barokowych (wideo)
Unikalny spektakl "Sognando la morte"(Śniąc o śmierci) zainaugurował II Festiwal Oper Barokowych w Teatrze Królewskim. Był on tanecznym dialogiem między Anną Radziejewską, znakomitą śpiewaczką operową, a Jackiem Tyskim, tancerzem i choreografem związanym z Polskim Baletem Narodowym.
WięcejRóże, lilie, mieczyki. Zobacz, jak kwitnie latem Holenderski Ogród Kwiatowy
Wspomnienia po wiośnie w Holenderskim Ogrodzie Kwiatowym przy Starej Oranżerii żyją na zdjęciach i w naszej pamięci, w której zarejestrowaliśmy kolorowe tulipany, narcyzy, czosnki ozdobne, magnolie, azalie i rododendrony. Teraz przyszła kolej na kwiaty lata, w pięknych, intensywnych barwach.
WięcejKoncerty Chopinowskie 2016. Ostatnie recitale 25 września
57. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich dobiega końca. Na ostatnie recitale pod Pomnikiem Chopina zapraszamy w niedzielę, 25 września o godz. 12.00 i 16.00. Utwory wybitnego polskiego kompozytora wykonają: Maria Korecka-Soszkowska i Krzysztof Książek.
Więcej"Oświeceniowa republika władców" - siedem fascynujących opowieści
To nie całościowa monografia związków kultury z polityką w XVIII-wiecznej Europie, ale siedem fascynujących opowieści o kulturze i polityce z czasów wieku świateł - pisze o "Oświeceniowej republice władców", najnowszej publikacji Muzeum Łazienki Królewskie, miesięcznik "Stolica".
Więcej"Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny". Łazienki przyłączyły się do akcji
Od 23 do 25 września 2016 r. bilety wstępu do wszystkich obiektów Łazienek Królewskich będzie można nabyć z 50-proc. zniżką. Muzeum przyłączyło do akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny", organizowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
WięcejFestiwal Lampionów Chińskich 2016. Wybrzmiały orientalne koncerty
Podczas drugiej odsłony Festiwalu Lampionów Chińskich w Ogrodzie Chińskim odbyło się pięć orientalnych koncertów. Znakomici artyści zagrali na tradycyjnych instrumentach muzycznych. Nie zabrakło też opowieści o kulturze Dalekiego Wschodu.
WięcejII Festiwal Oper Barokowych w Teatrze Królewskim
Opery, spektakl wokalno-taneczny i kameralne koncerty - to główne atrakcje II Festiwalu Oper Barokowych Dramma per Musica, który do 18 września 2016 r. potrwa w Łazienkach Królewskich. Nasi goście będą mogli obejrzeć m.in. händlowskiego "Orlanda" i niesłusznie zapomniane dzieło Leonardo Vinciego "Semiramide riconosciuta".
WięcejEMYA 2017 - Łazienki Królewskie nominowane do prestiżowej nagrody
Łazienki Królewskie walczą o tytuł najlepszego muzeum w Europie. Letnia rezydencja Stanisława Augusta została nominowana do Europejskiej Nagrody Muzealnej - EMYA 2017. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest ośrodkom kultury od 1977 r.
WięcejPrezydent Kazachstanu w Pałacu na Wyspie
Prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew, przebywający z oficjalną wizytą w Polsce, spotkał się 22 sierpnia w Pałacu na Wyspie z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim.
WięcejProf. Marek Kwiatkowski: Łazienki to moja pasja
Wieloletni dyrektor Łazienek Królewskich prof. Marek Kwiatkowski był we wrześniu 2015 r. gościem spotkania z cyklu "Artyści w Łazienkach". - Łazienki Królewskie to była pasja. Stały się wyjątkową i wyłączną treścią mojego życia - mówił prof. Kwiatkowski, który kierował Muzeum do października 2008 r. Podkreślał, że na emeryturze skoncentrował się głównie na pisaniu.
WięcejPożegnanie prof. Marka Kwiatkowskiego
Rodzina, przyjaciele, władze stolicy i mieszkańcy, a także środowiska naukowe pożegnały 17 sierpnia 2016 r. profesora Marka Kwiatkowskiego. Wieloletni dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie został pochowany na warszawskich Powązkach.
Więcej10 sierpnia odszedł Profesor Marek Kwiatkowski, wieloletni Dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie
Od 1960 r. Kurator, a następnie Kustosz i do 2008 r. Dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie. Małżonce Marii Kwiatkowskiej i Rodzinie wyrazy głębokiego współczucia przekazują Przyjaciele oraz Zespół Muzeum Łazienki Królewskie. Wszyscy ponieśliśmy wielką stratę.
WięcejSierpień w Muzeum. Sekrety Jadalni Stanisława Augusta
Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie były ulubione potrawy króla Stanisława Augusta i co jedli goście słynnych obiadów czwartkowych, przyjdź w sierpniu do Łazienek Królewskich. Podczas oprowadzania po Jadalni Królewskiej w Pałacu na Wyspie poznasz także przepisy królewskiego kucharza - Pawła Tremo.
WięcejLegiony Polskie 1914-1918. Wystawa w Galerii Plenerowej
Zapraszamy do oglądania wystawy poświęconej działalności Legionów Polskich. Na archiwalnych fotografiach w Galerii Plenerowej przy Al. Ujazdowskich zobaczymy m.in. uzbrojenie i mundury żołnierzy oraz relacje ze słynnych bitew z Rosjanami.
Więcej