Dzień Wolnej Sztuki. Poznaj japońskie dzieła z Łazienek
Już 21 kwietnia o godz. 12.00 rozpoczynamy Dzień Wolnej Sztuki. W Łazienkach Królewskich będzie on poświęcony japońskim dziełom i kulturze, stając się zwiastunem wystawy drzeworytów z epoki Edo, prezentowanej od połowy maja w naszym Muzeum.
WięcejJazz w Łazienkach Królewskich. Recital Włodka Pawlika
13 kwietnia 2018 r. w Teatrze Królewskim posłuchać można było recitalu fortepianowego uznanego na świecie pianisty, Włodka Pawlika. Artysta zagrał utwory ze swojego solowego albumu "Songs Without Words".
WięcejNagroda "Wawa Bohaterom". Pierwsze spotkanie kapituły
5 kwietnia 2018 r. w Pałacu Myślewicki po raz pierwszy spotkała się kapituła nagrody "Wawa Bohaterom", która przyznawana jest osobom, organizacjom oraz instytucjom za działania na rzecz kombatantów, a szczególnie powstańców warszawskich.
Więcej"Artyści Andersa". Wystawa w Galerii Plenerowej
Nieznane dotąd dzieła wybitnych polskich artystów plastyków, którzy tworzyli w szeregach Armii Polskiej na Wschodzie, oglądać można do 30 kwietnia 2018 r. w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich przy Al. Ujazdowskich w Warszawie.
WięcejNowości wydawnicze Łazienek Królewskich
XVIII-wieczni monarchowie, królewscy doradcy i współpracownicy są bohaterami drugiej części publikacji pt. "Oświeceniowa republika władców". Wśród nowości wydawniczych Łazienek Królewskich jest też korespondencja wybitnego architekta Jana Chrystiana Kamsetzera z królem Stanisławem Augustem.
WięcejDalsze prace rewaloryzacyjne w otoczeniu Pałacu Myślewickiego
W zabytkowym ogrodzie wokół Pałacu Myślewickiego prowadzone będą koleje prace rewaloryzacyjne, dzięki którym wyeksponowane zostaną m.in. cenne gatunki drzew. Łazienki Królewskie otrzymały na ten cel pieniądze z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Więcej"Rodzina Rodzinie". Kolejny koncert charytatywny dla Aleppo
W Wielki Piątek, 30 marca 2018 r. w Teatrze Królewskim w Łazienkach Królewskich odbył się charytatywny koncert "Polskie pieśni pasyjne". Wydarzenie transmitowane było przez TVP1. W jego trakcie przeprowadzona została zbiórka SMS-owa dla ofiar wojny w Syrii.
WięcejZwiedzanie Powozowni w cenie karnetu
Oryginalne, historyczne zaprzęgi konne z przełomu XIX i XX wieku, w tym pojazdy z kolekcji łańcuckiej, oglądać można w Powozowni Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa przy ul. Szwoleżerów 9 w Warszawie. Zwiedzanie odbywa się cenie karnetu obejmującego wstęp do obiektów Łazienek Królewskich.
WięcejPrzygoda i nauka. Lekcje muzealne w Łazienkach Królewskich
Zapraszamy na lekcje muzealne dla szkół oraz przedszkoli, podczas których uczniowie w ciekawy i przystępny sposób odkryją świat kultury, sztuki i przyrody. Zajęcia odbywają się w najpiękniejszych miejscach Łazienek Królewskich.
WięcejCzytanieobrazow.pl. Sprawdź muzealną ofertę
Osoby z różnymi niepełnosprawnościami mogą poznawać wirtualnie najciekawsze dzieła sztuki, dowiedzieć się, co aktualnie dzieje się w muzeach i zaplanować swoją wizytę. Wszystko to dzięki stronie i aplikacji "Czytanie obrazów", które zawierają także ofertę Łazienek Królewskich.
Więcej"Po co nam Matejko?". Warsztaty dla młodzieży i dorosłych
Jan Matejko to artysta, który na przestrzeni wieków wywarł ogromny wpływ na kształtowanie się świadomości narodowej Polaków. Czy współcześnie jego twórczość oferuje coś interesującego? Czy malarz nadal jest w modzie? O tym mowa będzie na warsztatach towarzyszących wystawie jednego obrazu.
WięcejWarsztaty edukacyjno-artystyczne dla nauczycieli
Jeśli jesteś nauczycielem języka polskiego, historii, historii sztuki lub plastyki, weź udział w warsztatach edukacyjno-artystycznych w królewskiej formierni. Poznasz miejsce, gdzie można wykonać gipsowe odlewy, a także wymienisz się doświadczeniami na temat prowadzenia lekcji muzealnych dla uczniów.
Więcej"Wnętrze jako maskarada". Spotkania z publicznością
Zapraszamy na spotkania z cyklu "Wnętrze jako maskarada", które odbywać się będą w zabytkowych, oświeceniowych salach letniej rezydencji króla Stanisława Augusta. Uczestnicy wydarzenia usłyszą o XVIII-wiecznych zabawach z maskami oraz literackich upodobaniach ostatniego władcy Polski. Przeniosą się też do świata teatralnej iluzji.
WięcejMuzealne spotkania z Teatrem Telewizji
Zapraszamy do udziału w nowym cyklu filmowo-edukacyjnym w Łazienkach Królewskich. Pokazom wyjątkowych Teatrów Telewizji towarzyszyć będą dyskusje, spacery oraz zwiedzanie.
WięcejŁazienki Królewskie w jubileuszowym numerze "Mówią wieki"
Opowieść o Łazienkach Królewskich otwiera jubileuszowy, 60. rocznik "Mówią wieki". W styczniowym numerze najstarszego polskiego czasopisma popularno-naukowego znajdziemy kilkanaście artykułów o bogatej historii Łazienek.
WięcejJazz w Łazienkach Królewskich. Recital Hanny Banaszak
Zapraszamy na recital znakomitej wokalisty jazzowej Hanny Banaszak, która 16 marca 2018 r. o godz. 19.00 wystąpi w Teatrze Królewskim. Koncert odbędzie się w ramach cyklu "Jazz w Łazienkach Królewskich".
WięcejJazz w Łazienkach Królewskich. Koncert muzyki z filmu "Rewers"
Włodek Pawlik i jego zespół ponownie wystąpili w Teatrze Królewskim. Muzycy w składzie: Włodek Pawlik (fortepian), Paweł Pańta (kontrabas), Cezary Konrad (perkusja) oraz gościnnie Robert Murakowski (trąbka) wykonali utwory ze ścieżki dźwiękowej do słynnego filmu Borysa Lankosza "Rewers".
Więcej220 lat temu zmarł Stanisław August - ostatni król Polski
12 lutego 2018 r. przypadła 220. rocznica śmierci Stanisława Augusta. Ostatni król Polski zmarł w Petersburgu trzy lata po swojej abdykacji, w oddanym mu do dyspozycji przez cara Pawła I Pałacu Marmurowym. Władcę pochowano z honorami należnymi monarsze.
WięcejKurs z historii Łazienek. Poznaj królewską rezydencję
Jeśli chcesz zgłębić bogatą historię Łazienek Królewskich, poznać klasycystyczne wnętrza, kolekcje dzieł i historyczne ogrody, weź udział w naszym muzealnym kursie. Zapraszamy wszystkie osoby interesujące się historią sztuki i polskim dziedzictwem kulturowym, w tym miejskich przewodników.
Więcej