Odsłonięcie pomnika Wieniawy-Długoszowskiego
Podczas Święta Pułkowego 1. Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego w Łazienkach Królewskich 8 grudnia 2019 r. uroczyście odsłonięty został pomnik Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego.
WięcejWystawa "Virtuti Militari"
Poświęcona najwyższemu i najstarszemu polskiemu odznaczeniu bojowemu wystawa "Virtuti Militari" prezentowana była w Muzeum Łazienki Królewskie od 12 września do 11 grudnia 2019 r. Dzieje ustanowionego przez króla Stanisława Augusta orderu to opowieść o dramatycznych losach Rzeczypospolitej.
WięcejWyjątkowa gwiazda napoleońskiego marszałka
Niepokazywaną dotąd w Polsce, XIX-wieczną Gwiazdę Krzyża Wielkiego Virtuti Militari, jeden z dwóch tego typu zabytków na świecie, zobaczyć można było w Łazienkach Królewskich.
Więcej#CharytatywnaChoinka 2019. Wyślij prezent bezdomnym zwierzakom
Weź udział w #CharytatywnejChoince i zrób świąteczną paczkę dla wybranego psa lub kota. Akcja, w ramach której odbywa się pomoc bezdomnym zwierzętom, zainaugurowana została w Muzeum Łazienki Królewskie.
WięcejMiędzynarodowy Dzień Wolontariusza. Dziękujemy, że jesteście z nami!
5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To najlepsza okazja, żeby podziękować wszystkim wspaniałym wolontariuszom, którzy wspierają Łazienki Królewskie swoimi pomysłami i energią.
WięcejFredro i gen. Szeptycki - bohaterowie Virtuti Militari
Prywatne losy Aleksandra Fredry i jego wnuka, gen. Stanisława Szeptyckiego, a także ich działania na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości to temat spotkań, które 1 grudnia 2019 r. odbyły się w Łazienkach Królewskich. Towarzyszyły one wystawie "Virtuti Militari", prezentowanej w Podchorążówce.
Więcej"W 100-lecie relacji między Polską a Łotwą". Wernisaż wystawy
Z udziałem zaproszonych gości w Łazienkach Królewskich odbył się 29 listopada 2019 r. wernisaż wystawy przybliżającej historię relacji między Polską a Łotwą.
WięcejMała architektura ogrodowa w barwach króla Stanisława Augusta
Historyczne ogrody Łazienek Królewskich zdobią egzotyczne drzewka w biało-zielonych donicach i nowe, białokremowe ławki. Ich kolory nawiązują do barw, którymi otaczał się król Stanisław August.
WięcejWykład o Łazienkach w Nowym Jorku
W siedzibie Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku odbył się 21 listopada 2019 r. wykład o jednej z najpiękniejszych XVIII-wiecznych królewskich rezydencji w Europie - Łazienkach Królewskich.
WięcejNowa zieleń i alejki przy Pałacu Myślewickim
W zabytkowym ogrodzie przy Pałacu Myślewickim zakończyły się prace rewaloryzacyjne, dzięki którym teren ten zyskał nowy wygląd. Ozdobiły go cenne gatunki drzew, klomby pełne kwiatów i swobodnie ukształtowane alejki.
Więcej"Męska rzecz". Konferencja naukowa
Ubiór i akcesoria ujęte w szerszym kontekście kulturowym były tematem konferencji naukowej "Męska rzecz", która odbyła się 16 listopada 2019 r. w Pałacu na Wyspie.
WięcejŚwięto Niepodległości. Barwna parada w Łazienkach Królewskich
Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Muzeum Łazienki Królewskie 10 i 11 listopada 2019 r. odbyły się parada konna i pokazy kawalerii.
WięcejDzień Szabli 2019. Fotorelacja
Pokaz szermierki szablą według metodologii László Borsodyego był jedną z atrakcji Dnia Szabli w Łazienkach Królewskich. Uczestnicy wydarzenia mogli też posłuchać wykładów o tematyce szermierczej.
Więcej"Świadek historii" 2019. Nagrody IPN wręczone w Pałacu na Wyspie
Już po raz piąty w Łazienkach Królewskich wręczone zostały nagrody Instytutu Pamięci Narodowej "Świadek historii". Szczególnie zasłużeni dla promowania i pielęgnowania polskiej historii odebrali wyróżnienia 29 października 2019 r. w Pałacu na Wyspie.
WięcejŁazienki bardziej ekologiczne
Dawna Oberża w Łazienkach Królewskich stała się obiektem bardziej ekologicznym. Konferencja podsumowująca projekt termomodernizacji odbyła się 25 października 2019 r. w Nowej Palmiarni. Towarzyszyły jej warsztaty ekologiczne dla uczniów.
WięcejKonferencja naukowa: "Między Warszawą a Dreznem. Wettyni w latach 1697-1815"
Badacze z Polski, Niemiec i Litwy wzięli udział w międzynarodowej konferencji naukowej poświęconej stosunkom polsko-saskim od końca XVII wieku do początku XIX wieku. Dwudniowa dyskusja odbyła się 10 i 11 października 2019 r. w Pałacu na Wyspie.
Więcej"Wawa Bohaterom". Laureaci uhonorowani w Teatrze Królewskim
Wojska Obrony Terytorialnej, Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 2 w Warszawie oraz Ochotniczy Korpus Opiekuńczy PCK to laureaci tegorocznej nagrody "Wawa Bohaterom", przyznawanej za działania na rzecz kombatantów, a szczególnie powstańców warszawskich.
WięcejTeatr Tessenkai w Łazienkach Królewskich. Niezwykłe spektakle
Dwa wyjątkowe widowiska teatru nō z klasycznego i współczesnego repertuaru zaprezentowali w Łazienkach Królewskich japońscy artyści. Widzowie mieli też okazję, by zapoznać się z muzyką nō, tańcami shimai, a także podstawami farsy kyōgen.
WięcejŁazienki Królewskie na medalu 41. PZU Maratonu Warszawskiego
Pałac na Wyspie, jeden z najcenniejszych polskich zabytków w stylu klasycystycznym, stał się głównym motywem medalu 41. PZU Maratonu Warszawskiego, który odbył się 29 września 2019 r.
Więcej