W rosyjskiej TV o dziełach z Łazienek i Stanisławie Auguście
Na wystawie w rosyjskim Ermitażu, poświęconej Katarzynie II i Stanisławowi Augustowi, można oglądać dzieła z Łazienek Królewskich. O ekspozycji i znaczeniu ostatniego władcy Polski opowiadał w rosyjskiej telewizji kurator Sergej Androsov.
WięcejTak nasi goście zwiedzają Łazienki Królewskie. Zobacz film (wideo)
Tysiące gości, wyjątkowa atmosfera, atrakcyjne koncerty i wykłady, ciekawe lekcje muzealne o królewskich kolekcjach oraz nocne zwiedzanie Pałacu na Wyspie - tak przebiegała akcja "Darmowy listopad" w Łazienkach Królewskich. Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego niezwykłego wydarzenia.
WięcejŁazienki Królewskie - jak zmieniły się w ciągu ostatnich lat
Największą wartością Łazienek Królewskich jest ich marka emocjonalna. Ludzie kochają to miejsce - mówi Tadeusz Zielniewicz, dyrektor Łazienek Królewskich w Warszawie, na łamach magazynu ”ThinkTank”, gdzie opowiada o zmianach, jakie zaszyły w ciągu ostatnich lat w Muzeum. Dzięki nim Łazienki przekształcają się z marki lokalnej w europejską.
WięcejZnani podróżnicy o Rzeczpospolitej w XVI-XVIII wieku. Wykład prof. Tygielskiego (wideo)
Historię podróżników i dyplomatów, którzy odwiedzali Rzeczpospolitą w XVI-XVIII wieku przedstawił, podczas spotkania w Pałacu na Wyspie, prof. Wojciech Tygielski. Zainaugurowało ono nowy cykl otwartych wykładów w Łazienkach Królewskich pt. "Oświeceniowa republika marzeń".
WięcejBacciarelli, Casanova, Merlini. Poznaj głośne postaci Oświecenia na nowych wykładach w Łazienkach
"Oświeceniowa republika marzeń” - tak nazywa się nowy cykl otwartych wykładów, organizowanych przez Łazienki Królewskie i Instytut Historii Sztuki UW. Będzie on poświęcony polskiemu Oświeceniu oraz głośnym postaciom tej epoki. Przedstawiona zostanie m.in. historia legendarnego Casanovy i jego przygód w Warszawie, a także nadwornego malarza Stanisława Augusta Marcello Bacciarellego.
WięcejLaureaci konkursu fotograficznego nagrodzeni. "Najlepsze zdjęcia robi się, kiedy łamie się zasady"
- Cieszy nas zaangażowanie w konkurs, w którym mamy okazję połączyć nowe technologie z magicznym miejscem, jakim są Łazienki. Gratuluję zwycięzcom - mówiła Magdalena Olborska z Samsung Electronics Polska, podczas uroczystego wręczenia nagród laureatom konkursu fotograficznego "Łazienki Królewskie - Cztery Pory Roku". Już w styczniu startuje jego IV edycja.
WięcejŚwiąteczna iluminacja rozświetliła Łazienki Królewskie
Ogrody Muzeum rozbłysły świąteczno-noworocznym blaskiem. Aleję Chińską wypełniła stylowa iluminacja świetlna, zaś przed Pałacem na Wyspie stanęła kilkumetrowa choinka, tworząc nastrojowy klimat do wieczornych spacerów.
WięcejHistoria niezwykłej galerii Józefa II Habsburga. Obejrzyj wykład dr. Mencfela
Postaci Józefa II Habsburga i galerii malarstwa w Wiedniu był poświęcony wykład, który dr Michał Mencfel poprowadził w ramach cyklu "Oświeceniowa Republika Władców” w Pałacu na Wyspie. W jego trakcie opowiedział o cesarskiej kolekcji i intrygach, jakie miały miejsce w otoczeniu władcy. Zapraszamy do obejrzenia spotkania w Wirtualnym Muzeum.
WięcejDzieła z Łazienek Królewskich na wystawie w rosyjskim Ermitażu
Michail Piotrowski, dyrektor Państwowego Muzeum Ermitażu w Sankt Petersburgu oraz Tadeusz Zielniewicz, dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie otworzyli uroczyście wystawę pt. "Katarzyna II i Stanisław August. Dwoje oświeceniowych władców w Europie Wschodniej" w rosyjskim Ermitażu. Ekspozycję tworzą m.in. dzieła z Królewskiej Kolekcji Obrazów.
WięcejGrudzień w Muzeum. Poznaj dworskie obyczaje z XVIII wieku
Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wyglądało życie na dworze Stanisława Augusta, przyjdź do Łazienek Królewskich. Zwiedzanie Muzeum w grudniu upłynie pod hasłem "Święta przy królewskim stole". Będzie można zobaczyć wnętrza jadalni, w której ostatni władca Polski przyjmował swoich gości i poznać tajniki królewskiej kuchni.
Więcej"Barok w Teatrze Królewskim". Nowy cykl muzyczny w Łazienkach
Arie i duety operowe Georga Friedricha Haendela wybrzmiały podczas koncertu "Furie d’amore”, który zainaugurował cykl "Barok w Teatrze Królewskim" Warszawskiej Opery Kameralnej. Będzie się on odbywał w Łazienkach Królewskich przez najbliższych kilka miesięcy. - Chcemy, aby Warszawa stała się centrum sztuki barokowej. Łazienki są idealnym miejscem do zrealizowani tej idei - mówi Lilianna Stawarz, pomysłodawca przedsięwzięcia.
WięcejŁazienki w obiektywie. Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty
Znamy już nazwiska zwycięzców trzeciej edycji konkursu fotograficznego "Łazienki Królewskie - Cztery Pory Roku". Autorzy najpiękniejszych zdjęć, którzy na nowo odkryli piękno muzealnych obiektów i ogrodów, otrzymali atrakcyjne nagrody od firmy Samsung Electronics Polska. Zapraszamy do obejrzenia prac laureatów.
WięcejGwiazdka tuż-tuż. Książki Łazienek pod choinkę
Nie masz jeszcze pomysłu na świąteczny prezent, skorzystaj z szerokiej oferty wydawniczej Łazienek Królewskich. Wśród licznych publikacji są powieści z wątkami sensacji, książki historyczne, słuchowisko dla dzieci, a także poezja i rodzinna gra planszowa.
WięcejŁazienki Królewskie za złotówkę. Zwiedzaj Muzeum po świętach
Już w niedzielę, 27 grudnia, będzie można zwiedzić Pałac na Wyspie, Starą Oranżerię i Pałac Myślewicki za symboliczną złotówkę. Nie zabraknie przy tym atrakcji - pracownicy Łazienek Królewskich opowiedzą o obyczajach panujących na dworze Stanisława Augusta oraz tajnikach królewskiej kuchni.
Więcej"Pracownik Roku 2015" w Łazienkach
Kilkunastu pracowników Łazienek Królewskich zostało wyróżnionych tytułem "Pracownik Roku 2015". - Gratuluję wszystkim nagrodzonym. To potwierdza, że Muzeum to gra zespołowa - mówił Tadeusz Zielniewicz, dyrektor Łazienek Królewskich, wręczając nagrody.
WięcejTadeusz Kantor w Nowym Jorku. Zdjęcia z przedstawień artysty w Galerii Plenerowej
Unikatowe czarno-białe fotografie z przedstawień Tadeusza Kantora w Nowym Jorku w latach 80. XX wieku oraz barwne zdjęcia miasta tamtych lat będzie można już od 16 listopada obejrzeć na wystawie w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich przy ul. Agrykoli. Ich autorem jest Czesław Czapliński, który prowadzi w Muzeum cykl pt. "Artyści w Łazienkach".
WięcejKultowe żarty z "Kabaretu Starszych Panów" w Teatrze Królewskim
Aktorki Krystyna Tkacz i Ewa Telega zaprezentowały, podczas niedzielnych „Salonów Poezji” w Teatrze Królewskim, twórczość Jeremiego Przybory z "Kabaretu Starszych Panów". Ponadczasowe żarty z kultowego kabaretu będzie można usłyszeć jeszcze w interpretacji Anny Cieślak i Przemysława Wyszyńskiego.
Więcej"Darmowy listopad" 2015. Nocne zwiedzanie Pałacu na Wyspie
12 grudnia 2015 r. zapraszamy na "Nocne zwiedzanie Pałacu na Wyspie". W nastrojowym świetle będzie można oglądać dzieła z Królewskiej Kolekcji Obrazów i zajrzeć do gabinetu Stanisława Augusta. Nie zabraknie też innych atrakcji - w strojach z epoki wystąpią członkowie stowarzyszenia "Arsenał".
WięcejNagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego w Teatrze Królewskim
Justyna Kopińska, Endy Gęsina-Torres, Dariusz Rosiak i Andrzej Bogacz otrzymali Nagrodę PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego przyznawaną autorom najbardziej obiektywnych i poprawnych warsztatowo tekstów, audycji, materiałów wideo oraz fotografii. Uroczysta gala odbyła się w Łazienkach Królewskich.
Więcej