Norwesko-polskie seminarium w Teatrze Królewskim
Teoretycy i praktycy kultury dyskutowali w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii o działaniach edukacyjnych, społecznych oraz wystawienniczych w zabytkowej przestrzeni. Był to temat dwudniowego seminarium pt. "Edukacja i ekspozycja w zabytkowym teatrze", które odbyło się dzięki współpracy między Fundacją Muzeów Regionu Østfold w Norwegii i Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.
WięcejZawody z pierwszej pomocy Czterech Rezydencji Królewskich
Umiejętnością udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach, a także po upadku ze schodów musieli wykazać się uczestnicy zawodów, jakie odbyły się w Łazienkach Królewskich. Zostały one zorganizowane w ramach współpracy Czterech Rezydencji Królewskich - Zamku Królewskiego w Warszawie, Zamku Królewskiego na Wawelu, Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie oraz Muzeum Łazienki Królewskie.
WięcejMozil zaśpiewał Miłosza. Wyjątkowy koncert w Teatrze Królewskim
Miłośnicy poezji Czesława Miłosza mogli posłuchać jej w interpretacji muzyka Czesława Mozila, a także aktorów Anny Cieślak i Adama Woronowicza. Wyjątkowy koncert zainaugurował Salony Poezji w Teatrze Królewskim. Kolejne spotkanie z poezją, w niedzielę 11 października, będzie należeć do Pablo Nerudy, którego twórczość przedstawią Wojciech Malajkat i Aleksander Sosiński.
WięcejSpacer z chórem Gre Badane po Łazienkach. Weź udział w spektaklu
Zapraszamy na wyjątkowy finał III Festiwalu Edukacji w Łazienkach Królewskich, podczas którego będzie można zobaczyć spektakl muzyczny chóru eksperymentalnego Gre Badanie "Po Burzy". Artyści, prowadząc publiczność przez łazienkowskie ogrody i muzealne obiekty, opowiedzą historię o zemście, miłości, zdradzie i przebaczeniu.
WięcejWielkie rysowanie antycznych rzeźb. Zapraszamy do Starej Oranżerii
Chcesz poznać tajniki rysowania antycznych rzeźb, weź udział w akcji "Wielkie rysowanie" w Starej Oranżerii Łazienek Królewskich. Na warsztaty po okiem Arkadiusza Karapudy, adiunkta na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza gimnazjalistów, licealistów oraz studentów.
WięcejKonkurs Chopinowski na historycznych fotografiach w Galerii Plenerowej
Historię najważniejszego konkursu muzycznego świata i emocje towarzyszące temu niezwykłemu wydarzeniu przybliża wystawa "Międzynarodowe Konkursy Pianistyczne im. Fryderyka Chopina, 1927-2015". Jej otwarcie nastąpiło w przededniu rozpoczęcia 17. już edycji tego konkursu.
WięcejIII Festiwal Edukacji: konkursy, warsztaty i występ chóru
Podczas III Festiwalu Edukacji w Łazienkach Królewskich nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych. Najmłodsi będą mogli posłuchać historii o tym, co kryje się w Starej Oranżerii, którą przybliży im aktorka Jolanta Fraszyńska. Ich rodzicom oferujemy zaś liczne warsztaty oraz muzyczny spektakl, podczas którego chór "Gre Badanie" przeprowadzi publiczność przez łazienkowskie ogrody i muzealne obiekty.
WięcejNajmłodsi poznają tajemnice Starej Oranżerii z Jolantą Fraszyńską
Sekrety Starej Oranżerii, jednego z najciekawszych miejsc w Łazienkach Królewskich, odsłoni przed dziećmi i ich rodzicami aktorka Jolanta Fraszyńska podczas wspólnego czytania książki "Król, Muzy i Pomarańcze, czyli co kryje się w Starej Oranżerii". Najmłodsi goście Muzeum będą mogli poznać greckich bogów i antyczne muzy, a także starożytne rzeźby.
WięcejCzesław Mozil zaśpiewa w Łazienkach poezję Miłosza
Utwory polskiego noblisty Czesława Miłosza w interpretacji muzyka Czesława Mozila, a także aktorów Anny Cieślak i Adama Woronowicza zainaugurują kolejny sezon Salonów Poezji w Łazienkach Królewskich. Twórczości wybitnego poety i pisarza będzie można posłuchać już w niedzielę 4 października 2015 r. o godz. 12.00.
WięcejArtyści i eksperci w Starej Oranżerii. Seminarium o zabytkowym teatrze
"Edukacja i ekspozycja w zabytkowym teatrze" - to hasło seminarium, które 5 i 6 października 2015 r. odbędzie się w Starej Oranżerii Łazienek Królewskich. W dyskusji wezmą udział artyści i eksperci, którzy zaprezentują interesujące działania edukacyjne, społeczne oraz wystawiennicze w zabytkowej przestrzeni.
WięcejSalony Muzyczne w Pałacu na Wyspie
Wszystkich miłośników muzyki poważnej zapraszamy do Pałacu na Wyspie, gdzie już od 4 października 2015 r. zaczynają się Salony Muzyczne. Są one kontynuacją recitali, które latem odbywają się w Łazienkach Królewskich pod Pomnikiem Fryderyka Chopina. W najbliższą niedzielę będzie można posłuchać koncertu autorskich kompozycji Vlasty Traczyk pt. "Słowo, dźwięk, refleksja".
Więcej"Wielka klęska Europy" w Teatrze Królewskim. Obejrzyj transmisję online z debaty
Film "Wielka klęska Europy", który wywołał burzę w Unii Europejskiej, 7 października będzie miał polską premierę w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii. Pokaz organizują Łazienki Królewskie i Fundacja im. prof. Bronisława Geremka. Po projekcji zaplanowano debatę na temat kryzysu i przyszłości Wspólnoty, którą będzie można oglądać online na stronie Wirtualnego Muzeum.
WięcejHändel wybrzmiał w Łazienkach. Zakończył się I Festiwal Oper Barokowych
Wybitne opery barokowe, w tym "Agrippinę" i "Orlanda", zobaczyli goście I Festiwalu Oper Barokowych "Dramma per Musica", który do 20 września 2015 r. odbywał się w Łazienkach Królewskich. Nie zabrakło także nastrojowych koncertów i recitali. W sumie przed festiwalową widownią wystąpiło blisko 100 artystów, w tym Anna Radziejewska, która rolą "Agrippiny" świętowała 20-lecie swojej pracy zawodowej.
WięcejArtur Rojek o Łazienkach Królewskich: bardzo lubię ten park
- Podziwiam zmiany, które zaszły w ostatnich latach w Łazienkach Królewskich. Bardzo lubię ten park, często w nim bywam - mówi muzyk, Artur Rojek, pytany przez gazetę "Nasze Miasto" o to, które miejsce w Polsce jest, jego zdaniem, godne polecenia. Dodaje, że chciałby, żeby tak jak Łazienki zmieniał się także park Śląski w Chorzowie.
Więcej"Agrippina" w Teatrze Królewskim. "To historia, która sama się gra"
Słynąca z doskonałego libretta "Agrippina" Georga Friedricha Händla wystawiona zostanie w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii na zakończenie I Festiwalu Oper Barokowych "Dramma Per Musica". Czarna komedia polityczno-miłosna, opowiedziana językiem XVIII- wiecznej opery, pełna jest nieoczekiwanych zwrotów akcji.
WięcejW Pałacu na Wyspie o Europie i jej relacjach z Rosją oraz Ukrainą
Politolodzy, teoretycy i praktycy stosunków międzynarodowych oraz specjaliści od Rosji i Ukrainy wzięli udział w dwudniowej konferencji "Europa-Rosja-Ukraina" w Łazienkach Królewskich. Spotkanie, które można obejrzeć w Wirtualnym Muzeum, zorganizowało Centrum im. prof. Bronisława Geremka.
WięcejWielki remont w Łazienkach. Wypiękniał Pałac na Wyspie i otoczenie
Wnętrza Pałacu na Wyspie wyremontowane tak, jak widział je Stanisław August, historyczne polichromie odsłonięte w Pałacu Myślewickim, a także odnowione alejki w zabytkowych ogrodach i nowoczesna strona internetowa Muzeum - wszystkie te prace przeprowadzono w Łazienkach Królewskich w ostatnich trzech latach dzięki projektowi współfinansowanemu ze środków unijnych.
WięcejKrólewska rezydencja w języku migowym. Zwiedzanie Muzeum bez barier
Historię królewskich dzieł oraz prywatnych apartamentów Stanisława Augusta będzie można poznać w języku migowym. Łazienki Królewskie organizują warsztaty podczas, których udostępnią Muzeum osobom mającym do tej pory ograniczony dostęp do kultury. Spotkania odbędą się w ramach III Warszawskiego Tygodnia Kultury Bez Barier, w którym udział zadeklarowało 50 instytucji z całego kraju.
WięcejOpera "Orlando" w Teatrze Królewskim
Prapremiera "Orlanda" G. F. Händla zainaugurowała I Festiwal Muzyki Barokowej "Dramma Per Musica" 2015. Widzowie, w odnowionych wnętrzach Teatru Królewskiego w Starej Oranżerii, zobaczyli jedną z najpiękniejszych oper barokowych, z którą do tej pory nie zmierzył się żaden polski artysta. - W żadnej filharmonii utwór ten nie brzmiałby jak tutaj - zapewniali twórcy.
Więcej