Luty 2016 w Muzeum. Poznaj sekrety królewskiej sypialni
Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wyglądała prywatna sypialnia Stanisława Augusta, gdzie nocowali królewscy goście, a także co się kryje za kurtyną Teatru Królewskiego, przyjdź do Łazienek Królewskich. Opowieści na ten temat będzie można posłuchać już podczas lutowego zwiedzania Muzeum.
WięcejStara Oranżeria z salami edukacyjnymi. Prace na finiszu
Przestrzeń Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich zmienia się z tygodnia na tydzień. Trwają tam ostatnie prace renowacyjne i wykończeniowe, dzięki który powstaną nowe sale edukacyjne, przeznaczone między innymi na warsztaty rzeźbiarskie.
WięcejSzekspir na plakatach młodych twórców. Wystawa w Galerii Plenerowej
Jak młodzi graficy postrzegają Williama Szekspira i jego spuściznę? Odpowiedź stanowią ich plakaty, które będzie można oglądać w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich przy Al. Ujazdowskich od 27 stycznia do 23 lutego 2016 r. Są to prace z 16. edycji konkursu Galerii Plakatu AMS, pod hasłem "Szekspir ∞".
WięcejPobaw się z dzieckiem w Łazienkach. Nowe zajęcia edukacyjne dla najmłodszych
Jeśli szukasz ciekawych zajęć dla dzieci w wieku od 1 do 3 roku życia, przyjdź ze swoimi maluchem do Łazienek Królewskich. Od stycznia 2016 r. ruszają zajęcia animacyjne dla najmłodszych oraz ich opiekunów, które gwarantują dobrą zabawę połączoną z edukacją.
Więcej284. urodziny króla Stanisława Augusta
Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się w niedzielę uroczystość z okazji 284. rocznicy urodzin Stanisława Augusta, ostatniego króla Polski. Zorganizowali ją wspólnie Zamek Królewski i Muzeum Łazienki Królewskie. - Niechaj to spotkanie wszystkich nas zachęci, aby zachować króla w życzliwej pamięci - mówił Tadeusz Zielniewicz, dyrektor Łazienek Królewskich.
WięcejSzefowie polskiej i niemieckiej dyplomacji w Pałacu na Wyspie
Ministrowie spraw zagranicznych Polski i Niemiec, Witold Waszczykowski i Frank-Walter Steinmeier, spotkali się w czwartek, 21 stycznia 2016 r., w Pałacu na Wyspie. - Jestem bardzo wdzięczny za dzisiejsze przyjęcie w przepięknych, historycznych Łazienkach - mówił szef niemieckiej dyplomacji.
WięcejMadame Geoffrin - pruderyjna dewotka czy patronka Oświecenia. Wykład prof. Andrzeja Pieńkosa
Co łączyło konserwatywną, dojrzałą wdowę Marie Thérèse Geoffrin z młodym królem Stanisławem Augustem i dlaczego jej podróż do Warszawy nie zakończyła się sukcesem? O tym wszystkim opowiadał prof. Andrzej Pieńkos podczas wykładu z cyklu "Oświeceniowa republika marzeń", który odbył się w Pałacu na Wyspie. Zapraszamy do obejrzenia spotkania w Wirtualnym Muzeum.
WięcejFerie w Łazienkach. Przyłącz się do zabawy w pracowni malarskiej
Jeśli nie masz pomysłów na to, jak twoje dziecko mogłoby spędzić ferie, przyjdź do Łazienek Królewskich. W czasie zimowego odpoczynku Stara Kordegarda zmieni się w otwartą malarską pracownię, w której każdy poczuje się, jak artysta.
WięcejStyczeń 2016 w Muzeum. Poznaj historię Grupy Laokoona
Jeśli chcesz posłuchać opowieści o jednej z najsłynniejszych antycznych rzeźb - Grupie Laokoona - odwiedź Łazienki Królewskie. Dzieło to będzie w styczniu 2016 r. tematem zwiedzania Starej Oranżerii wraz z Królewską Galerią Rzeźby. W programie Muzeum nie zabraknie też innych atrakcji - wykładów, warsztatów oraz czytania sztuk Williama Szekspira.
WięcejMałe Księstwo Weimarskie z artystami o światowej randze. Wykład dr. Macieja Jarzewicza
Niezwykłym dziejom XVIII-wiecznego Księstwa Weimarskiego, którego rola w europejskim Oświeceniu znacznie przewyższa niewielki obszar państwa, poświęcony był wykład dr. Macieja Jarzewicza z cyklu "Oświeceniowa republika władców". Zapraszamy do obejrzenia spotkania w Wirtualnym Muzeum.
WięcejZostań wolontariuszem w Łazienkach Królewskich
Jeśli chcesz prowadzić autorskie zajęcia animacyjno-artystyczne dla najmłodszych, zgłoś się do nas. W Łazienkach Królewskich prowadzimy nabór do nowego programu wolontariackiego "Czwartki w kropki. Baw się jak chcesz!".
WięcejZnani aktorzy czytają Szekspira w Teatrze Królewskim
„Makbet” Williama Szekspira to ostatnia ze sztuk wybitnego elżbietańskiego dramaturga, którą będzie można usłyszeć w Teatrze Królewskim Łazienek Królewskich w interpretacji znanych aktorów. Zapraszamy już 31 stycznia o godz. 12.
WięcejWybitni soliści i barokowe arie. Koncert w Teatrze Królewskim
Znakomici artyści Warszawskiej Opery Kameralnej wystąpili 3 stycznia 2016 r. podczas koncertu noworocznego w Łazienkach Królewskich, w ramach nowego cyklu muzycznego "Barok w Teatrze Królewskim". Wykonali arie z oper A.Vivaldiego i G. F. Haendla, a towarzyszył im zespół Musicae Antiquae Collegium Varsoviense.
WięcejUtracone podczas wojny popiersie Diany wróciło do Łazienek
Marmurowe popiersie antycznej bogini Diany, zaginione w czasie II wojny światowej, wróciło do Łazienek Królewskich. XVIII-wieczną rzeźbę, która została odnaleziona w wiedeńskim domu aukcyjnym, uroczyście przekazał Muzeum minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński. - Diana jest piękna. To wspaniale, że to dzieło jest z nami - mówił prof. Gliński, podczas konferencji prasowej.
WięcejJean-Antoine Houdon - historia twórcy antycznej Diany
Francuz Jean-Antoine Houdon zasłynął jako wybitny portrecista, robiąc popiersia głośnych postaci oświecenia: polityków, filozofów, naukowców oraz arystokratów. Wykonanie swojej podobizny zlecił mu nawet pierwszy prezydent Stanów Zjednoczonych George Washington, który zaprosił go w tym celu do Ameryki.
WięcejOto dzieła odzyskane dla Łazienek przez resort kultury
Obraz "Praczka", bogato zdobiona aplika, stolik do gry w karty oraz marmurowe popiersie antycznej bogini Diany to dzieła, które wróciły do Łazienek Królewskich. Udało się je odzyskać dzięki Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odpowiedzialnemu za restytucję dóbr utraconych w czasie II wojny światowej.
WięcejZagraniczne media piszą o rzeźbie Diany
Powrót bezcennego popiersia bogini Diany do Łazienek Królewskich wywołał zainteresowanie zagranicznych mediów. Informację o zaginionej w czasie II wojny światowej rzeźbie, którą udało się odzyskać po 75 latach, podała m.in. brytyjska stacja BBC, dziennik "Daily Mail" oraz amerykańska agencja Associated Press.
Więcej"Wszystkie twarze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy". Wystawa w Galerii Plenerowej
Aż 50 fotografii, obrazujących pracę osób związanych z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, można oglądać na wystawie pt. "Wszystkie twarze WOŚP" w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich.
WięcejDarmowe zwiedzanie Łazienek z serduszkiem WOŚP
W niedzielę, 10 stycznia, podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapraszamy wszystkich darczyńców WOŚP do zwiedzania Łazienek Królewskich. Do obiektów będzie można wejść za darmo, po okazaniu czerwonego serduszka Orkiestry.
Więcej